123 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Kaçak Ürün Satan Yabancı Uyruklu Şahıs Gözaltına Alındı
Kaçak Ürün Satan Yabancı Uyruklu Şahıs Gözaltına Alındı
Elazığ'da tabelası olmayan bir iş yerinde satış izni olmayan ecza ve cinsel içerikli ürünler satan yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Elazığ il genelinde meydana gelebilecek kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik uygulama yapıldı. 
 
Uygulamada Elazığ'da tabelası olmadan gıda satışı üzerine faaliyet yürüttüğü tespit edilen bir iş yerinde arama yapıldı.
 
Denetim ve kontrollerde, söz konusu iş yerinde yabancı menşeli ibareler bulunan ecza ve cinsel içerikli ürünler görüldü. 
 
Şahsın ikametinde de bu ürünlerden olabileceği değerlendirilerek ikamet adresinde de gerçekleştirilen aramalarda satışı izne tabi olması gereken ve yasa dışı yollarla ülkeye getirildiği tespit edilen ve eczane ortamında satılması gereken toplam 21.636 adet hap, krem, şurup, damla, solüsyon vb. gümrük kaçağı ürün ele geçirildi. 
 
Konu ile ilgili olarak yabancı uyruklu olduğu belirlenen işyeri sahibi I.S.R. gözaltına alındı. Şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. 
 
06 Kasım 2019 Çarşamba, 17:25
123 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Kaçak Ürün Satan Yabancı Uyruklu Şahıs Gözaltına Alındı