371 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
JOUBERT SENDROMLU ÇOCUĞUNA HAYATINI ADADI
JOUBERT SENDROMLU ÇOCUĞUNA HAYATINI ADADI
 
Ev hanımı Gönül Gevenci'nin, joubertsendromlu çocuğu için yazdığı mektup duygulandırdı. 
 
Elazığ'da yaşayan GönülGevenci, doğuştan joubertsendromlu olan kızı Elçin'e hayatını adadı.
 
Elçin'in her zaman yanında olan anne GönülGevenci, kızının bütün ihtiyaçlarını karşılıyor, eğitimiyle ilgileniyor ve arkadaşlık ediyor. 
Tüm zorlukların üstesinden gelerek çocuğunu büyütmenin gururunu yaşayan GönülGevenci, pes etmeden ve şikayetçi olmadan Allah'ın emanetine sahip çıkacağını söyledi. 
 
'O BENİM CENNET MELEĞİM' 
 
Kızı için mektup yazan GönülGevenci, duygularını kamuoyu ile paylaştı. Ev hanımı Gönül Gevenci'nin, Joubert Sendromlu çocuğu için yazdığı mektup duygulandırdı. Kızının şuan 17 yaşında olduğunu belirten Anne Gönül Gevenci,'O Benim Cennet meleğim' ifadesini kullandı. 
 
GönülGevenci, mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Gönüllü çıkılan ve hiç bitmeyen bir yolculuktur anne ve baba olmak.İçinde sürprizler olan. İşte bu sürprizlerden biride özel bir çocuğa sahip  olmaktır. Kızım doğduğu gün büyük bir sevinç ve heyecanla kucağıma aldığımda beni nelerin beklediğinden habersizdim.Çok geçmeden özel bir çocuk annesi olduğumu öğrendim. İlk şoku atlatıp derin bir nefes aldıktan sonra bana açılan bu imtihan kapısından girip yürümeye başladım. Alışmak kolay mıydı diye soracak olursanız, alışmaktan ziyade başka bir çarem olmadığı için Allahtan güç ve sabır dileyerek iğneyle kuyu kazmaya başladım. Kararlıydım. Karanlıkta boğulmayacaktım .Önüme güneşi alıp yürüdüm. Bizi bekleyen bir gök kuşağının varlığına inanarak. Artık şunu anlıyordum ki zorluklar kaçınılmazdı bizim hayatımızda. Yenilmek asla tercihimiz olmayacaktı. Belki artık yastığa bir karış kala uyumak nasıl bir şey unuttum.Gülerken gözlerimin içi bir daha gerçekten hiç gülmeyecek. Kızımın hayatıma girmesiyle aslında bir nefes kadar yakın ama aklımıza bile getirmediğimiz yaşamların varlığını öğrendim. Sabırlı olmayı, her türlü engele karşı daha güçlü olmayı, pes etmemeyi öğrendim. Başardığı bir çok şeyle umudumu hiç kaybetmemeyi ondan öğrendim .Küçük küçük adımlarlada olsa bir çok hedefimize ulaşıyorduk. Kolay olmuyordu tabiki. Nasıl hırpalandık ,nasıl yorulduk, neleri sineye çektik saymakla bitmez. Hepsi bende saklı hiç iyileşmeyecek.Yaralı tarafım diyorum ben onlara. 
 
Öyle öyle, koskoca on yedi yıl geçti. Bir yanımız hep eksikti. Halende öyle .On yedi yaşındaki bir genç kızın hiç gerçekleşmeyecek  hayalleri karşısında, eksik ve çaresizim. Ne kadar çabalarsak çabalayalım bizde mevsim hep sonbahar. Tabiki bizde mevsim hep sonbahar diye pes edecek değiliz .Yılmadan, usanmadan hep varız ve var olmaya devam edeceğiz. Allah'ın emanetinden şikayetçi olmak ne haddime. O benim "Cennet Meleğim"
 
02 Aralık 2019 Pazartesi, 14:01
371 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
JOUBERT SENDROMLU ÇOCUĞUNA HAYATINI ADADI