351 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İŞADAMI CAN’LA YATIRIM DEĞERLENDİRME GÖRÜŞMESİ
İŞADAMI CAN’LA YATIRIM DEĞERLENDİRME GÖRÜŞMESİ
 
İstanbul’da ticari faaliyetlerini sürdüren işadamı İbrahim Can ile Elazığ kültür ve sanatına uzun yıllar hizmet veren Cahit Can, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.
 
TEŞVİK DÜZENLEMESİYLE YATIRIMLAR ARTACAK
 
Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 2018 yılında yeni teşvik düzenlemesi ile birlikte ilimizde yatırımların artacağını belirtti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “ İstanbul’da ticari faaliyetlerini sürdüren çok değerli hemşerimiz işadamı Sayın İbrahim Can ve Elazığ Tiyatro ve Halkoyunları Derneği’nin uzun yıllar başkanlığını yaparak ilimiz kültür ve sanat hayatına önemli katkılar sağlayan Sayın Cahit Can kardeşimin öncelikle bu nazik ziyareti için teşekkür ediyorum.
 
Kısa bir süre önce Sayın İbrahim Can ile birlikte İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’ni (İDTM) ziyaret ederek, İDTM Genel Müdürü Sayın A.Rüştü Argıt ile bir görüşme yapmış ve bu görüşmenin akabinde ilimiz yatırım potansiyelleri ve ihracat ürünlerimizin tanıtımı noktasında İDTM imkanlarından nasıl istifade edebileceğimizi değerlendirmiştik. Bugün Sayın Can ile İDTM 2018 programları hakkında bir değerlendirme yapma fırsatı bulduk.
 
2018 yılında Teşvik Yasası düzenlemesi ile birlikte İDTM’de yapılacak olan tanıtım ve diğer etkinliklerin buna göre şekillendirilmesinin yararlı olacağı hususunda mutabakat sağladık. İnşallah Ocak ayı içerisinde bu konuyla ilgili yapılacak olan değişikliklerin resmiyet kazanması ile birlikte Oda olarak başta İstanbul olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında çok etkili tanıtım organizasyonları yapacağız. 13 Ocak 2018 tarihinde ilimize teşrif edecek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir müjdeli haber vermesi halinde ise, Elazığ’da yatırım ve istihdam için yeni bir dönem başlayacaktır. İnşallah bu müjdeyi Sayın Cumhurbaşkanımızdan Elazığ’da duyacağız. Ben bu vesile ile Sayın İbrahim Can ile Sayın Cahit Can’a nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
İşadamı Can’da Başkan Alan’a gayretleri ve girişimleri nedeniyle teşekkür ederek, “Biz il dışındaki işadamları olarak Sayın Başkanın Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi için vermiş olduğu mücadeleye şahidiz. Kendisine bu mücadelesinde bir işadamı olarak kendi imkanlarımız ölçüsünde destek olmayı bir görev biliyorum. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi inşallah 2018 yılı ülkemiz ve ilimiz için çok daha iyi olacaktır” dedi. 
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
08 Ocak 2018 Pazartesi, 22:32
351 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
İŞADAMI CAN’LA YATIRIM DEĞERLENDİRME GÖRÜŞMESİ