260 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“İlin Gençliğine En Güzel Hizmeti Sunma Gayretinde Olduk!”
İlin Gençliğine En Güzel Hizmeti Sunma Gayretinde Olduk!
Gençlik Spor Bakanlığının talimatıyla görevi A.Samet Eren’e devreden Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner 8 aylık süreçte yaptıkları çalışmalar konusunda yazılı bir basın açıklaması yaptı…
 
10 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri kapatılarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne dönüştürülmesinin ardından göreve vekaleten atanan Suphi Döner, 8 aylık süreçte yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu…
 
Gençlik ve Spor Bakanlığının teşkilat yasası kapsamında 2 Ocak 2019 tarihinde vekaleten Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Elazığ Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Suphi Döner, çalışma arkadaşları ile birlikte görev yaptığı 8 aylık süreçte ilin gençliğine, spor camiasına ve KYK Yurtlarında barınan 8338 öğrenciye en güzel hizmeti sunma gayretinde bulunduklarını belirtti.
 
Döner, yazılı açıklamasında 10 madde halinde sıraladığı hizmet çalışmaları konusunda şu ifadelere yerverdi;
 
“Bilindiği üzere 10 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri kapatılarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne dönüştürülmüştü. 02.01.2019 tarihinde Bakanlık Makamınca yeni kurulan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak görevlendirildim. 07.08.2019 tarihi itibariyle görevlendirme ile yürüttüğüm il müdürlüğü görevini yine Bakanlık Makamınca görevlendirilen Şube Müdürü Abdulsamet Eren'e devretmiş bulunmaktayım. Görev yaptığım süre içerisinde İlimizin gençliğine, spor camiasına ve kurumdaki ilk göz ağrım olan KYK Yurtlarında barınan 8338 öğrenciye kısacası bütün halkımıza en güzel hizmeti çalışma arkadaşlarımla birlikte sunma gayretinde bulunduk. Öncelikle gece gündüz demeden gayret sarfeden bütün çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
 
Görevlendirme ile çalıştığımız bu kısa süre içerisinde ilimizin tesisler bakımından güçlendirilmesi   amacıyla il merkezi ve ilçelerimizdeki mevcut tesislerin bakım onarımı; ayrıca yeni tesislerin kazandırılması için çalışmalarda bulunduk.
 
Bu bağlamda;
 
1-Gençlik Merkezi Sentetik Çim Sahası amatör ve bölgesel amatör ligi maçlarının daha rahat ve nezih  oynanır hale getirilmesi için ihalesi yapıldı, sezona yetiştirilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor.
 
2-İlimizde yıkılan Stadyum inşaatı tamamlanıncaya kadar İlimizi 2. Ligde temsil eden Elazığspor, 3. Ligde temsil eden Elaziz Belediyesporun iç saha maçlarını oynaması için Doğukent Mahallesinde 2. Lig Standartlarına uygun modern görünümlü stadyum ihalesine çıkılmış; inşallah en kısa sürede tamamlanması hedeflenmektedir. Ayrıca (Doğukent Butik Stadyum) yapım sürecinde ilimizin bu güzide iki takımının iç saha maçlarının ilimizde oynanması amacıyla Gençlik Merkezi Sentetik Çim Sahasının da standartlara uygun olarak tadilatı hızla devam etmektedir.
 
3-Arıcak ilçesinde daha önce planlanan sahanın hızlandırılması ve Maden, Ağın ve Sivrice ilçerinde sentetik çim saha yapılması için projelendirme çalışmaları başlatılmış ve devam etmektedir.
 
4-İl Merkezi Yakup Kılıç Spor Salonu ile Kovancılar ve Karakoçan Spor Salonlarının tadilatı için Spor Toto ile reklam karşılığı ödenek sözleşmesi imzalanmış ve ihale süreci devam etmektedir.  Keban, Baskil ve Palu Sentetik  Sahalarının bakımı için ise ödenek süreci devam etmektedir.
 
5-İlimiz KYK Yurtlarının bakım ve onarı için 3 milyon 900 bin ödenek tahsisi yapılmış, ihalesi gerçekleştirilerek tadilata başlanmıştır.
 
6-İlimizde talebin karşılanması amacıyla ön protokolle 1750 kişilik kız yurdunun inşaatı tamamlanmış, iç donatımı devam eden yurt, Şehit Polis Fethi Sekin adıyla yeni dönemde öğrencilerimize hizmet sunacaktır.
 
7-İlimizde yapımı devam eden ve yakın zamanda teslimi planlanan Çok Amaçlı Spor Kompleksinin açılmasıyla birçok branş nezih bir salona kavuşmuş olacaktır.
 
8-ilimizde ihtiyaç duyulan atış poligonu, okçuluk alanı, atletizm pisti, açık ve kapalı tenis kortları, bocce ve daha birçok branşta ihtiyaç duyulan tesislerin kazandırılması için çalışmalar yürütülmektedir.
 
9-Arıcak ilçemizde Gençlik Merkezi açıldı ve Palu ilçemizde açılma süreci devam etmektedir.
 
10-Görev alanımızda yaptığımız çalışmalarda farklı branşlarda profesyonel ve amatör sporlar, okul sporları, il spor merkezleri, gençlik faliyetleri, sosyal ve kültürelere maddi ve manevi destekler sunduk.  Süphi DÖNER”
07 Ağustos 2019 Çarşamba, 16:07
260 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
İlin Gençliğine En Güzel Hizmeti Sunma Gayretinde Olduk!