498 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İLİMİZDE DÜZENLENEN FUARLARIN ÖNEMİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
İLİMİZDE DÜZENLENEN FUARLARIN ÖNEMİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
       Fuar; belli zamanlarda, belli yerlerde ve belli süre mal sergilemek, ürün tanıtmak ve ticaret bağlantılarını kurmak amacıyla açılan büyük pazarlardır. İlimizde son zamanlarda düzenlenen ve planlanan fuarlar, şüphesiz Elazığ' ın  tanıtımına çok ciddi oranda katlı sağlıyor. Fuarlar İllerin gelişmişlik düzeyine ve Ekonomisine ciddi katkısı olmaktadır. İl Dışından  fuara katılan firmalar, il dışından gelen üretici ve tüketicilerin konaklamasından tutun yiyip içmelerine ve ilimizde yapacakları alış verişlerin  kent ekonomisine katkısı olmaktadır. Her yönüyle fuarların yapılması ve iler ki zamanlarda yapılacak olan yeni fuarlar önem arz etmektedir. 
 
      Uzun bir aradan sonra Elazığ da düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı,1.Kitap fuarı bizlere insanların fuara olan susamışlığını bir kez daha gösterdi. Hem üreticilerin, hem satıcıların ve hem de son tüketicinin fuara olan ilgisi muhteşemdi. Bu tür fuarların sayısını ve çeşitliliğini  artırmak lazım. Zira, Elazığ bir kavşaktır Bölgenin her alanda merkezi konumundadır.
    Fuarlar, Hem üretici ve hem de tüketici firmalar açısından da son derece önemlidir. Günümüz iş dünyasının yeni vizyonu " rekabet etme gücüne ne kadar sahipsen, teknolojiyi, trendleri ve talepleri ne kadar hızlı yakalayabilirsen o kadar başarılısındır" şeklindedir.
 
     Günümüzde tüm sektörlerde yaşadığımız gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortam doğurmuştur. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmaktadır.
    Firmalar açısından  böylesine önemli olan fuarlar, düzenlenen kentler içinde son derece önemlidir. İllerin Hem tanıtımına, hem de ekonomiye olan katkısıyla oldukça önem arz ediyor.
 
     Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da düzenlenen ‘ Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ , 1. Kitap Fuarı ile bu önemi bir defa daha anladık ilimiz için Her açıdan pozitif sonuçlar doğurdu. 
 
    12 - 15 Ekim tarihinde Yapılacak olan Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon Fuarı da ilimizdeki inşaat faaliyetlerindeki yeni bir trendleri,  teknolojideki gelişmeleri ve İlimizdeki yerli üreticileri ilimiz insanı ve civar illerden gelecek misafir ziyaretçileri bir araya getirecektir. İllerin ticaretteki lokomotifi olan inşaattaki gelişmeleri ve pazardaki yenilikleri ilk defa tüketici ile buluşturacak olan Fuarın Elazığ'a Ticari ,ekonomik Ve Sosyal Kültürel anlamda önemli katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.
    Fuarlar ayrıca farklı yöre ve kültürden gelen insanları bir araya getirmesi ve iletişim kurması açısından da önem arz etmektedir. Yurdun değişik bölgelerinden gelecek insanlar ticaretin yanın da ilimizin Turistik ve kültürel paylaşımlarda bulunma fırsatı verecektir.
 
   Fuara katılacak firmaların ; etkili tanıtım yaparak İş bağlantıları kurmalarını ve tüketiciye üretmiş oldukları ürünleri tanıtma fırsatı vermesi açısından da önem arz etmektedir. Ayrıca bu fuar ilimizde üretim yapan bir çok firmadan da ilimiz insanın ve dışardan gelen misafirlerin haberdar olması ve ürettikleri ürünleri göstermeleri içinde büyük bir fırsattır.
 
    Görüldüğü gibi, rekabetçi pazar ekonomilerinde, oldukça etkili pazarlama iletişimi araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan fuarlara önümüzdeki yılarda katılımın daha fazla olması dileğiyle  Bu Fuarların oluşmasında  emeği geçen Başta Sayın Valimize, İl belediye başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası başkanımıza, Tarım İl Müdürümüze, STK larımıza, ve tabiki Star Fuarcılık Yönetim kurulu başkanı Musa Öztürk beye ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
 
İnşallah, bu tür organizasyonların sayısının  artarak devam etmesini temenni etmekteyiz.
 
TÜMSİAD ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI
             Mahir Sönmez
 
10 Ekim 2017 Salı, 13:30
498 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
İLİMİZDE DÜZENLENEN FUARLARIN ÖNEMİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI