436 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İLİM YAYMA CEMİYETİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
İLİM YAYMA CEMİYETİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
İllim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi 600 çocuğu sevindirdi.
 
Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra hayır işlerinde de öncü olan cemiyet, gerçekleştirdiği çalışmalarla kimsesizlerin sesi oluyor. 
 
Ramazan ayı boyunca bu tür yardımların devam edeceğini ifade eden Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Sönmez açıklamasında şunları kaydetti:
 
“ Yetim komisyonumuzun gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 200’ü muhacir olmak üzere toplam 600 çocuğumuza bayram öncesi kıyafet alındı. Önümüzdeki hafta itibariyle de bu ailelerimize 600 adet yardım kolisi dağıtımında bulunacağız. İlim Yayma Cemiyeti’nin amacı Ramazan ayında yetime tebessüm, muhacire ensar, fakire ise umut olmaktır. Bizlerin amacı veren el ile alan el arasında bir köprü vazifesidir. Gerçekleşen bu yardımları karşılayan Elazığlı işadamı Bayram Keleş beyefendiye teşekkür ediyoruz.
 
İlim Yayma Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen yardımların oldukça anlamlı olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise açıklamasında şunları belirtti:
 
“ Ramazan ayının bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz ‘kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah’ta onun ihtiyacını giderir’, Yüce Rabbimiz Ali İmran Süresi’nde; Allah yolunda harcamadıkça gerçekten iyiliğe eremezsiniz, her ne harcamışsanız da rabbinizin katında onu bulacaksınız’ buyuruyor. Okullarımızda eğitim – öğretim gören sevgili yavrularımıza yönelik yapılan bu yardımlardan dolayı İlim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu üyelerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran değerli işadamlarımıza da en kalbi şükranlarımı sunuyorum.”
 
 
21 Mayıs 2018 Pazartesi, 11:07
436 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
İLİM YAYMA CEMİYETİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ