1512 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İlçe Koordinasyon Toplantısının 5’ incisi Palu’da Gerçekleştirildi
İlçe Koordinasyon Toplantısının 5’ incisi Palu’da Gerçekleştirildi
Vali Ömer Faruk KOÇAK Başkanlığında gerçekleşen İlçe Koordinasyon Toplantısının beşincisi Palu İlçesinde gerçekleştirildi.
 
Vali KOÇAK toplantı öncesi İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih ÇİÇEK ve Belediye Başkanı M. Sait DAĞOĞLU’ nu makamında ziyaret etti. Daha sonra İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evi yaptırılan ihtiyaç sahibi bir vatandaşı ile 1996 tarihinde terör örgütü tarafından şehit edilen Köy korucusu Hüseyin YAZAR’ ın ailesini ziyaret ederek burada bir süre aile ile görüştükten sonra İlçe esnaflarıyla sohbet edip çalışmaları hakkında bilgiler aldı. İlçede yapımı biten İmam Hatip Lisesi, Palu köprüsü ve restorasyon yapılması gereken tarihi eserlerde incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı.
 
Ziyaretlerin ardından Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda İlçe Koordinasyon Toplantısına geçildi. Toplantıya Belediye Başkan Vekili M. Asım NAZIRLI, Vali Yardımcısı Mesut GENÇTÜRK, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, İl, İlçe ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
 
Toplantı öncesinde Vali Ömer Faruk KOÇAK yapmış olduğu açıklamada “ Bugün ilimizin en kadim ilçelerinden biri olan Palu’ dayız. Toplantı öncesi Vatandaşlarımızı ve Esnafımızı ziyaret ettik. Yapımı tamamlanan İmam Hatip Okulumuzu gezme fırsatı bulduk. Tarihi Palu Köprüsü' nün yapılan ve yapılması planlanan birçok tesisin inşaatının tamamlanan hallerini görme şansını bulduk” dedi.
 
Daha önceki koordinasyon toplantılarında olduğu gibi ilçelerin potansiyellerini, problemlerini ve bu problemlerin çözüm yollarını buralarda tespit ettiklerini ifade eden Vali KOÇAK “Daha önce İlçelerimizde problemleri ve çözüm yollarını hep beraber karara bağladıktan sonra takip etmek üzere bir koordinasyon mekanizması oluşturduk. Palu İlçesinde de durumları izleyeceğiz. Ne tür potansiyeli var. Bunları hayata geçirmek için ne karar almamız gerekiyor tartışıp konuşup diğer ilçelerden gelen kaymakam ve belediye başkanlarımızın da katkılarıyla kararlaştırmış olacağız. Toplantının hem Elazığ için hem kadim ilçelerimizden biri olan Palu için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
İlçe Koordinasyon toplantısının açılış konuşmasını Palu Belediye Başkanı M. Sait DAĞOĞLU ve İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih ÇİÇEK ilçenin sorun ve potansiyeli hakkında bilgi verdikten sonra Müdürlükler bazında İlçenin sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
18 Şubat 2015 Çarşamba, 16:13
1512 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
İlçe Koordinasyon Toplantısının 5’ incisi Palu’da Gerçekleştirildi