472 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. CAHİT POLAT 14 MART TIP BAYRAMI'NI KUTLADI
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ DOÇ DR CAHİT POLAT 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI
İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında yayınlamış olduğu bir mesaj ile tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. 
 
Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın temel amacının, tüm insanların daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine hizmet etmek olduğunu belirten İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, yayınlamış olduğu mesajında “ Bu gün 14 Mart 2018, tıp öğrencilerinin işgale baş kaldırışlarının 99.ncu yılı. Ezelden beri hür yaşamış milletimizin işgale boyum eğmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı ve tıbbiye öğrencilerinin yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıl dönümündeyiz. İşgale karşı bağımsızlık mücadelesinin bir diğer adıdır 14 Mart Tıp Bayramı. Bu milletin hekimleri, bu milletin yeniden dirilişi için o gün nasıl kenetlendi ise bu gün de büyük ve güçlü Türkiye idealimize her zamankinden daha çok bağlı olduğumuzu, hekimler olarak bütün dünyaya ilan ediyoruz.
 
Unutulmamalıdır ki, biz hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatının kıymetini en iyi bilen insanlarız. Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eş değer sayan anlayışın ve inancın sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet vermek ve milletimiz için şifa sunan eller olmaktan büyük onur duymaktayız. 
 
Bu vesile ile gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
 
13 Mart 2018 Salı, 19:34
472 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ DOÇ DR CAHİT POLAT 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI