304 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN DÜZENLENEN SÜRÜCÜ DAVRANIŞLARI GELİŞTİRME EĞİTİMİ BAŞLAMIŞTIR
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN DÜZENLENEN  SÜRÜCÜ DAVRANIŞLARI GELİŞTİRME EĞİTİMİ BAŞLAMIŞTIR
İl Sağlık Müdürlüğümüzce 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 maddesi kapsamında düzenlenen Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE)Programı başladı.
 
İlimiz ve bölgesinden 30 kursiyerin katılımı ile başlayan eğitim programı hakkında  bilgi veren Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Uzm. Dr. Ali ATAR “ Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Tütün ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Birimince düzenlenen Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi bu gün itibarı ile başlamıştır. Eğitim, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve 14.09.2004 tarihinde yayınlanarak yürürlüğüe giren25583 sayılı resmi gazetede doğrultusunda yapılmaktadır. Eğitim ile ilgili olarak Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yazılı basın ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden vatandaşlarımıza yönelik gerekli duyurular daha önce yapılmıştı.
 
Yaklaşık 3 ay sürecek olan Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi Programı’na alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulan sürücülerimiz katılmaktadır” şeklinde ifade etti.
 
Eğitim programının açılışında hazır bulunan ve kursiyerlerin eğitimin önemi, eğitim süresince uyması gereken kurallar ve eğitim süreci ile ilgilisorularını yanıtlayanHalk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR “Bir psikiyatri uzmanı, bir psikolog, bir pratisyen hekim ve trafik eğitimcisi bir polis memuru tarafından verilecek olan bu eğitimi fırsata çevirmemiz gerekmektedir. Başta alkol olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmanın nasıl başarılması gerektiği öğrenilerek, bundan sonraki yaşantımıza tatbik edilmelidir. Burada edineceğimiz davranışların kalıcı kılmak üzerehem kendimize hem de çevremize faydalı olmaya çalışmalıyız” dedi.
.
 
17 Ekim 2018 Çarşamba, 13:28
304 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN DÜZENLENEN SÜRÜCÜ DAVRANIŞLARI GELİŞTİRME EĞİTİMİ BAŞLAMIŞTIR