375 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İl Özel İdare’ye Forvet Peri
İl Özel İdare’ye Forvet Peri
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Elazığ İl Özel İdare, Romanya Milli Takım oyuncusu Gabriela Marginean’ı renklerine bağladı…
 
2019-2020 sezonunda Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele edecek olan Elazığ İl Özel İdaresi Basketbol Takımı, transfer çalışmaları kapsamında, Romanya Milli Takım oyuncusu Gabriela Marginean'u kadrosuna dahil etti…
 
Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde play-off maçları sonunda şampiyon olan ve adını Süper Lig’e yazdıran Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığ İl Özel İdare’de yeni sezon planlaması kapsamında ilk dış transfer gerçekleştirildi. Bordo-Beyazlı Ekip, Türkiye’de daha önce birçok takımda görev yapan Romanya Milli Takım oyuncusu Gabriela Marginean ile her konuda anlaşma sağladı.
 
Elazığ İl Özel İdaresi Spor Kulübü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Kulübümüz yabancı oyuncu olarak Romanya Milli Takım oyuncusu, ülkemizde Süper Lig takımlarında oynayan Gabriela Marginean ile anlaştı.
 
Yeni sezonda takımımızda yer alacak olan sporcumuz, geçtiğimiz sezon Gündoğdu Adana Basketbol formasıyla Süper Lig'de mücadele etti. 26 maçta ortalama 30 dakika süre alıp 18,7 sayı, 2,5 asist, 4,3 ribaunt ve 1,7 top çalma ortalamalarıyla mücadele etti. Oyuncumuz 1,85 boyunda kısa forvet pozisyonunda da oynamaktadır. Romanya Milli Takımı'nda da oynayan oyuncumuz daha önce kariyerinde Adana Basket, Kayseri Basketbol, Avenida, İstanbul Üniversitesi, CSM Tavorgis gibi takımlarda oynamıştır. Gabriela Margienan’a Süper Lig'de başarılar diler, takımımız ve şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz."
 
Bordo-Beyazlı Kulüp, daha önce iç transferde şampiyon kadrosunda yer alan kaptan Nihan Demirkol ve Birleşik Amerikalı Lauren Ervin’le de yeni sezon için anlaşmaya varmıştı.
19 Haziran 2019 Çarşamba, 17:33
375 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
İl Özel İdare’ye Forvet Peri