665 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İl Özel İdare Makine Parkına Önemli Katkı
İl Özel İdare Makine Parkına Önemli Katkı
İl Özel İdaresi tarafından satın alınan Kombine Kanal Açma ve Temizleme Aracı ile Treyler nakliye aracı hizmete başladı.
 
İl Özel İdaresinin köylerde ve görev alanındaki yerleşim yerlerindeki kanalizasyon sisteminde yaşanacak sorunları gidermek ve fosseptik kuyularında biriken atıkları arıtma sistemlerine tahliye edilmesi amacıyla alınan Kombine Kanal Açma ve Temizleme Aracı ile iş makinelerinin naklini gerçekleştirmek amacıyla alınan çift çeker özellikli treyler nakliye aracı İl Özel İdaresi makine parkına teslim edildi.
 
Araçları yerinde inceleyen ve çalışma sistemleri hakkında bilgi alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu yaptığı değerlendirmede şunları söyledi “İl Özel İdaresi olarak köylerde ve görev sahamızda bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İl Özel İdaresi makine parkına 2017 programında bulunan 2 yeni aracı hizmete başlatmak için bir aradayız. İlk aracımız Özel İdare iş makinalarının naklini yapacağımız çift çeker özellikli treyler aracımızdır. Bu aracımızın maliyeti 600 Bin TL’dir.
 
 
Diğer aracımız ise tam donanımlı kombine kanal açma ve temizleme aracımızdır. Çift özellikli ve çift aracın işini yerine getirecek olan bu aracımız ise üzerindeki atık su tankı, temiz su tankı ve kanal tıkanıklarını açma özelliği olan vakum pompası ile kanalizasyon sistemlerinde yaşanacak sorunları hızlı bir şekilde giderecek ve atıkları arıtma sistemlerine tahliye edilmesi amacıyla da görev yapacaktır. Bu aracımız da yaklaşık 400 Bin TL’ye mal olmuştur. 1 Milyon TL maliyetle idaremize mal olan her iki aracımızın İl Özel İdaremize ve Elazığ’a hayırlı olmasını ve güzel hizmetler yapmalarını temenni ediyorum” dedi.
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu ve beraberindekiler daha sonra araçların kurdelesini keserek hizmete başlattılar.
 
30 Eylül 2017 Cumartesi, 10:47
665 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
İl Özel İdare Makine Parkına Önemli Katkı