137 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
İl Özel İdare Bilim Merkezinde Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinliği
İl Özel İdare Bilim Merkezinde Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinliği
 
İl Özel İdaresi Bilim Merkezinde Bilim ve Teknoloji Haftasına özel ‘’Matematikçi Makinaların Çağı‘’ adlı söyleşisi gerçekleştirildi. 
 
8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası dolayısıyla Elazığ İl Özel İdaresi Bilim Merkezinde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinliklerden ilki ‘’Matematikçi Makinaların Çağı‘’ başlıklı bir söyleşi oldu. 
 
ProgramaGalatasaray Üniversitesi Matematik Bölümünden Prof. Dr. Muhammed Uludağ ve TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Dr. Şahin İdin katıldılar. Uludağ ve İdin programdaöğrencilerle buluşup sorularını cevapladılar.
 
Programda ilk olarak konuşan TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Dr. Şahin İdin TUBİTAK’ın bilimsel faaliyetleri tanıtmak ve sevdirmek adına yayınladığı dergi ve yayın faaliyetlerini tanıttı.
 
Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümünden Prof. Dr. Muhammed Uludağ ise ‘’Matematikçi Makinaların Çağı‘’ başlıklı bir sunum yaptı. 
 
Programın ardından bir değerlendirme yapan Prof. Dr. Muhammed Uludağçok verimli ve keyifli bir söyleşi gerçekleştiğini söyleyerek öğrencilerin soruları ve ilgileri için teşekkür etti.
 
İl Özel İdaresi Bilim Merkezinde Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına 13-14 Mart tarihlerinde yapılacak olan 2. Bilim Şenliğinde iki gün boyunca bilimsel faaliyetler, söyleşi ve gösteriler gerçekleştirilecek. 
 
12 Mart 2019 Salı, 17:19
137 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
İl Özel İdare Bilim Merkezinde Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinliği