663 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“İklime Adapte Çiftlik Sistemleri Araştırma Çalıştayı” belge töreni yapıldı.
İklime Adapte Çiftlik Sistemleri Araştırma Çalıştayı belge töreni yapıldı
 
“İklim Değişikliğine Adaptasyon İçin Kapasite Oluşturulması; Tarım, Orman ve Su Ürünleri” başlıklı AB projesi kapsamında gerçekleştirilen“ İklime Adapte Çiftlik Sistemleri Araştırma Çalıştayı” sertifika ve katılım belgesi töreni Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. 
 
Toplantıya Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ, Tarım Orman İl Müdürü Turan KARAHAN, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan ÖZBAY, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 
Belge töreninde Prof. Dr. Kenan PEKER AB Projesinin sonuç bildirgesi ile ilgili bir sunum yaptı. 
 
Toplantıda konuşan Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan ÖZBAY; özellikle dağ ve orman köyleri gibi arazinin az olduğu yörelerde su ürünleri, tarım ve orman sektörlerinin bileşiminde iklime uyum sağlayan tür ve çeşitlerin belirlenerek; Su ürünleri, bitkisel üretim, hayvansal üretim, arıcılık hatta turizm bileşeninden biyo-çeşitliliğin korunduğu, sosyal, ekonomik ve çevre dengesinde sürdürülebilirliğin sağlandığı çiftlik sistemlerinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda öncelikle bu işi yapabilecek arkadaşların bilgilerini paylaşmaları ve sertifika aldıktan sonra Türkiye’nin diğer illerinde de eğitimci olmalarının hedeflendiğini belirtti. 
 
 
Belge töreninde ayrıca Tarım ve Orman İl Müdürü Turan KARAHAN ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ konuşma yaptılar. 
 
Daha sonra Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden çalıştayakatılanlara sertifikaları verildi. 
 
 
 
14 Eylül 2018 Cuma, 15:16
663 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
İklime Adapte Çiftlik Sistemleri Araştırma Çalıştayı belge töreni yapıldı