159 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
'İDLİB’E ACİL YARDIM GÖNDERİYORUZ' KAMPANYASI BAŞLATILDI
İDLİB’E ACİL YARDIM GÖNDERİYORUZ KAMPANYASI BAŞLATILDI
Elazığ İl Müftülüğü ve TDV Elazığ Şubesi tarafından “İdlib’e acil yardım gönderiyoruz” adlı kampanya başlatıldı.
 
İdlib’e gönderilecek yardımlara katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar İl ve İlçe Müftülükleri, Cami Görevlileri ve TDV Elazığ Şubesi’ne bizzat veya banka hesabına bağışta bulunabilecekler.
 
“TÜM İMKÂNLAR SEFERBER EDİLMEKTEDİR”
 
Konu ile ilgili İl Müftülüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Suriye ldlib Bölgesi’nde üç aydan beri devam eden hava saldırıları, son haftalarda kara saldırılarıyla da yoğunluk kazanmıştır. Bu bölgelerden Türkiye sınır hattına yakın kuzeydeki güvenli bölgelere yaklaşık 500 bin kişi göç etmiş; göç eden aileler kırsal alanlarda yağmur, çamur ve soğuk hava nedeniyle son derece kötü şartlarda yaşam mücadelesi vermektedir. Son göçle gelen yaklaşık 50 bin aile sağlıklı bir barınak bulamamış; toplanma merkezleri, camiler ile kırsal alanlarda hayata tutunmaya çalışmaktadır. Bölgeye daha önce göç etmek durumunda kalan yaklaşık 2 milyon kişinin yıllardır evlerine geri dönememesi, son yaşanan göçün de geçici bir durum olmadığını ortaya koymaktadır. Zorlu kış şartlarında evsiz kalan aileler başta barınma ve gıda malzemeleri olmak üzere birçok yardım malzemesine ihtiyaç duymaktadır. 
 
Bölgede faaliyetlerini sürdüren Vakfımız ve diğer sivil toplum kuruluşları oluşan acil durum nedeniyle ortak çalışmalar yaparak imkânlarını seferber etmektedirler. 
 
Vakfımız tarafından çadırlarda yaşayan ailelere yönelik barınma, gıda, kıyafet ve eğitim alanlarında destek planları hazırlanarak, barınma sorununa kalıcı çözümler üretilmeye çalışılmaktadır. Yapılan bu çalışmalara katkı verilmesi ve faaliyetlerin devamlılığının sağlanması amacıyla Şubelerimizin vereceği destek büyük önem arz etmektedir.”
 
 
 
13 Ocak 2020 Pazartesi, 12:19
159 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
İDLİB’E ACİL YARDIM GÖNDERİYORUZ KAMPANYASI BAŞLATILDI