540 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HİZMET ALAMIYORUZ
HİZMET ALAMIYORUZ
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan yerel seçimlerin üzerinde 6 ay geçmesine rağmen hiçbir hizmet alamadıklarını ifade ederek sert açıklamalarda bulundu.
 
- Ben Muhtarlar dayanışma derneği başkanıyım Validen 3 aydır randevu almışım görüşemiyorum. 
 
- Belediye Başkanı atadığı müdürler iş bilmiyorlar. Şerifoğulları’na zarar verecekler.
 
 
- Doğal gazı Olanlara kömür dağıtılıyor, asgari ücretli kömür alamıyor.
 
- Ak parti Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları başkanının ne işi olur Belediye meclis üyeliğinde, gidip partiye çalışsınlar.
 
- Elazığ’da yaşanan tüm olumsuzlukları Sayın Cumhurbaşkanın özel kalem müdürüne bildirdim.
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, seçim sürecinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hiçbir konuda hizmet alamadıklarını ifade ederek tüm kurumlar hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Gülbasan, Belediye ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “
 
Aradan 5-6 ay geçti. Biz dedik ki yeni gelen ekibe bir bakalım, yeni yönetim nasıl oluştu. Belediyenin şekli nasıl olacak? Biz bunları bekledik. Belediyede yapılan atamaların, gelen müdürlerin belediyeyi tamamen yıpratacağı
 
Kanaatine vardık. Çünkü hep deneyimsiz insanları getirmişler. Bunlar bir izin kâğıdını imzaladığı zaman bile elleri titriyor. Bunlar bu işi yapamaz. Siz de göreceksiniz kısa bir süre içerisinde Şahin beyin getirdiği adamların yüzde 90'ını değişecek. Bunlarla bu şehir bir yere gitmez. Öyle acemi adamlar getirmişler ki,şorşorderesirekreasyon alanı ile ilgili Mücahit Yanılmaz döneminde yapılan istimlaklerin tamamını durdurmuşlar, diyorlar ki 'vatandaş hibe etsin'. Böyle bir şey olur mu? Ben inanıyorum ki Şahin Şerifoğulları iyi niyetle geldi. Ama kimler bunları atadı, kimler getirdi bunları müdür yaptı. Bunların uzaktan yakından belediye ile alakaları ne? iş yapacaklarına inanmıyorum. Kısa sürede bu ortaya çıkacak. 
 
SEÇİMİM ÜZERİNDEN 6 AY GEÇTİ YAPILAN BİR ŞEY YOK
 
Gülbasan seçim sürecinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen yapılan bir hizmet olmadığını ifade ederek, “ 6 Ay geçti şehirde bir şey değişmedi. Kaldırımlar, yollar aynı, yamalar aynı, Su patlakları hakeza öyle. Bir tek alınan çöpler var. Böyle belediyecilik olmaz. Yazık, günah. Şahin beyi kim yönlendiriyorsa, Şahin beyin bitimine doğru gidiyor. Bu şekil olursa Şahin Şerifoğulları siyasette kendine artık yer de bulamaz. Şahin Şerifoğulları'nın kendine çeki düzen vermesi lazım. Belediyenin borcu olduğunu biliyorsunuz, ondan sonra belediye 'borçlu biz iş yapamıyoruz' diyorsunuz. Böyle bir mantık olur mu? Bugün muhalefet partisinden bir aday başkan olsaydı bile 'para yok yapamıyorum' demezdi. Burası ağlama duvarı değil. Her belediyenin borcu var. Borcum var diye iş yapamıyorum demek, bunlara sığınmak doğru değil. Vatandaş sana güvendi, oy verdi. Gel çalış,bu ekiple nereye gideceksin. Şimdi hangi müdürün yanına gidersen git, diyorlar ki 'Mücahit batırdı burayı.' O zaman siz neye geldiniz? Biliyorsan niye geliyorsun? Peki diyelim Mücahit batırdı; neden şikayet etmiyorsunuz? Böyle bir şey yoksa o zaman neden konuşuyorsunuz? Bu tür şeyler Elazığ’a zarar veriyor.” Diye konuştu.
 
BUNLAR CUMHURBAŞKANININ TIRNAĞI ETMEZ
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, AK Partiye güven bırakmadıklarını belirterek, “Şuan AK partiye güven kalmadı. Ben Cumhurbaşkanına üzülüyorum. Adam 2-3 saat uykuyla ayakta duruyor. Bir dünya ile mücadele ediyor. Hele ekibine bir bakın. Yazık günah. Bunlarla çalışılır mı? Bunlar Cumhurbaşkanının tırnağı etmez. Bu kadar hizmet eden bir insanı bitirdiler. Türkiye'ye hizmet eden bir insan, bugün İstanbul'u bile bu yüzden kaybettiler. Bu cahil adamları getirince insan kendini kaybediyor. Burada Tayyip Erdoğan'ın suçu yok. Suç bu ekibin, İnşallah bu ekibi bir dahaki seçimde değişir. Şuan kime sorsanız, diyor ki AK Parti hırsız. Bunu yayan kim? Yine kendi adayları, kendi müdürleri, Mücahit'i kötülemek için, Ak Partiyi kötülüyorlar.  Mücahit çaldı demiyorlar, AK partinin çaldığını söylüyorlar.” Dedi.
 
3 AYDIR VALİ İLE GÖRÜŞEMİYORUZ
 
Dernek Başkanı Gülbasan, Elazığ valisinden 3 aydır randevu aldıklarını ancak görüşemediklerini ifade ederek, “ Sayın valimizden 3 aydır randevu almışız, halen görüşemedik. Ben Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanıyım. Bir tane özel kalem müdürü koymuş oraya, yemin ediyorum kim giriyorsa oraya önce alttan bakıyor, üstten bakıyor, yandan bakıyor. Acaba ne bekliyor. İnsana tuhaf bakıyor. Aklına yatanı Vali Beyle görüşüyor, aklına yatmayanı da sallıyor. Biz Hicret mahallesinde cami temeli attık. Vali beyeCami Derneği olarak gittik. Orada bize bir söz verdi. Dedi ki size demir yardımı yapacağım. Aradan tam 4 ay geçti. Biz caminin kabasını bitirdik, halen vali beyle görüşemedik. Cemaat diyor ki 'Vali Devlettir, devlet söz verirse yerine getirir.' Halen bize randevu vermemişler. Bu da beni üzüyor. Ama görüyorum Keban'ın dağlarına, bilmem nerenin dağlarına, bir yerlere gidiyor, orada fotoğraflar paylaşıyorlar. Bu şekil olmaz. Gerçekten sıkıntılarımız var. Vali beyin bu işlere el atması lazım,” Diye konuştu.
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan Türk Telekom ve AKSA’dan da hizmet alamadıklarını belirterek, “TelekomBir direk devrilmiş mahallede, 4 aydır hem vatandaş arıyor, hem ben arıyorum halen gelip o direği kaldırmadılar. 
 
TEDAŞ’a artık biz lambaları taktıramıyoruz, gece bekçilerine söylüyoruz, gelip lambaları taksınlar. Lambalar yanmıyor. AKSA'ya diyoruz buraya doğalgaz çek,'Bizim yatırımımız yok' diyorlar. Yatırım yoksa neye geldiniz? Para olmayı biliyorsunuz. Yatırım yok ne demek. Bir kurumda yatırım olmaz mı? Sığınmış herkes krizin peşine. Para yok diyorlar. Sen doğalgaz firmasısın. Çatır çatır para kesiyorsun. Yatırım yok ne demek? 
Bunun gibi Halk eğitimde sıkıntı var, mille eğitimde sıkıntı var.” Dedi.
 
CUMHURBAŞKANINA OLUMSUZLUKLARI ANLATACAĞIZ
 
Gülbasan, yaşanan sıkıntıları araştırıp Cumhurbaşkanına anlatacaklarını belirterek, “ Milletvekilleri belki iyi niyetli, belki Elazığ'a bir şeyler yapmak istiyorlar ama inanın ki bunlardan dolayı milletvekillerine daha çok tepki geliyor. Milletin konuştuğunu söylüyorum, diyorlar ki hastaneyi milletvekilleri oraya götürmüş, ondan sonra gitmişler orada bina yapıyorlar. Eğer bu doğru ise, bunlar iyi şeyler değil. Bunların araştırılması lazım, Ya siyaseti bırakacaksın. Çünkü bunlar AK Parti'ye zarar veriyor. Biz bunların hepsini Cumhurbaşkanına anlatacağız. 
 
AK Parti döneminde zengin olan insanlara bir bakar mısınız, Şuan bunlar neredeler. İnanın bunlar gidip İstanbul'da İmamoğlu'nu desteklediler. Para kesildiği anda İl Başkanını kötülerler. Belediye Başkanını kötülerler. Birbirlerini kötülerler. Nedir orada bir menfaat var. Halk için şehir için çalışan yok. Bazı insanlar rüyasında görmediği masalara geldiler, makam sahibi oldular. Allah'tan korkun.” Diye konuştu.
 
DOĞAL GAZ KULANANLARA KÖMÜR VERİYORLAR
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Sosyal Yardımlaşma Vakfının çalışmalarını da eleştirerek, “ Sosyal Yardımlaşma müdürü. Allah için orada memurdun. Araban var. Yanına eleman vermişler, makam araban var. İstediğin yiyip içiyorsun. Sen bu fakir fukarayı ne çabuk unuttun. Kömürdür,iki de bir bizim aldığımız karar diyor. Senin aldığın karar Allah kararı mı? Mütevelli heyetinin aldığı karar diyor. Kimdir mütevelli heyeti? Şehrin yüzde 95'i doğalgazlı, Geri kalan 20 Bin kömür nereye gidiyor? Getir sobası yanan kim varsa ver. O kömür için millete zulüm ediyorlar. Bu kadar olmaz. Yazıkonak'ta Sanayi Mahallesi muhtarı geldi, yemin etti, tespit etmiş; doğalgazlı 15-20 eve kömür verilmiş. Şuanda kendisinde de 50 tane kömür almayan aile var. Ama bunlara kömür yok. Zaten adam asgari ücretli, Zaten kömüre muhtaç, Soba yakıyor. Cumhurbaşkanımız dedi; “soba yakan kim varsa kömürünü verin.” Bunlar Cumhurbaşkanının tam tersine yapıyor. Bunlar sanki bu partiyi bitirmek için buraya gelmiş. Yazık günah. Bu kadar hizmet eden bir insana bu yapılmaz. Bizim üzüldüğümüz nokta budur. Bürokratlardan kimler geldi kimler gitti. Hiç birinden bir tane iz yok. Ama biz her zaman buradayız. Ölüne kadar buradayız. Onlar gidici biz kalıcıyız. Biz de vatandaş için ne gerekiyorsa konuşmak zorundayız. Vatandaşına ihanet eden, hakkını aramayan muhtarlara da yazıklar olsun diyorum. Ben açık konuşuyorum. Bu memlekette her şey darmadağın, Milletvekili görevini yapmıyor. İl Başkanı görevini yapmıyor. 
Gençlik Kolları başkanının belediye meclis üyeliğinde ne işi var: kadın Kolları başkanının belediye meclis üyeliğinde ne işi var. Sen neye gittin oraya? Senin görevin gençlik kolları başkanı, 17-27 yaş arasındaki gençler AK Partiye oy vermiyor. Niye vermiyor? Git çalış. Senin görevin üniversitede, okullar teşkilat kurmaktır. Senin ne işin var ihale işlerine bakmak, Kadın kolları başkanı yine öyle. Bir parti teşkilatla ayakta durur. Ama burada teşkilat yok.” Dedi.
 
VALİLİKTE BİR ZİNCİR VAR
 
Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Valilikte bir zincir oluşturulduğunu ve Vali ile kimsenin görüştürülmediğini iddia ederek, “Elazığ'daki sivil toplum örgütlerine bir bakın. Bakıyorsunuz hepsi aynı adamlar,dikkatedin Valinin etrafında aynı sivil toplum örgütleri, hangi Vali gelirse gelsin o sivil toplum örgütü başkanları, vali nerede ise o da orada. Siz akşama kadar alkışlarsanız, Vali beyde der ki 'çok iyi çalışıyorum demek ki, bunlar beni çok seviyor.' Vali çalışkan bir adam, bir şeyler yapmaya geldi. Vallahi bunlar bırakmadı.  Valinin ilk dönemlerine şahidim. Çok güzel işler yapıyordu, mahalleleri geziyordu, fakirlere alaka duyuyordu. Son zamanlarda sivil toplumda kimler bir şey yaptıysa, bir bakıyorsunuz Palu'da, bir bakıyorsunuz Keban'da, bir bakıyorsunuz vadide. Buralarda ekmek yok. Mahallelere gidin insanların sorunlarına bakın. Millet perişan olacak. Kış geldi. Sizi yanlış yönlendiriyorlar Sayın Valim. İnsanlar düşmüş ekmeğinin peşine. Vadiler Elazığ'daki vatandaşı ilgilendiren olaylar değil. İnsanlar perişan: Odunum yok, kömürüm yok diyor. Sayın valimiz bunlarla ilgilensin.Bir de valilikte bir zincir var. Bu zinciri bir türlü kıramadık. Gelen valinin etrafına zincirleniyorlar. Şucudur, bucudur diyerek vali beyle görüşmesini engelliyorlar. Bırakmıyorlar kimse vali beyle görüşsün. Hangi vali gelmişse o zincir devam ediyor. Elazığ'a zarar veriyor. Bu zincir belediyede de var. Şahin Şerifoğulları temiz bir insan. 15-20 yıllık arkadaşım. Ama vallahi billahi o ekiple olmaz.  Kendi siyasi kariyerini bitirecek. Mahallede bir sel felaketi oldu. 3 aydır enkazını kaldıramadılar. Bir daha yağmur yağsa, yine yıkılacak. Müdür gelip bakıyor, o geliyor, bu gidiyor. Bir kepçe göndereceksiniz. Böyle yönetim olmaz.” Dedi.
 
01 Eylül 2019 Pazar, 16:47
540 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HİZMET ALAMIYORUZ