3715 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Her Türlü Eli Kanlı Yapılanmayı Reddediyoruz”
Her Türlü Eli Kanlı Yapılanmayı Reddediyoruz
Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadığını belirterek, inancı, düşüncesi, ırkı ve rengi ne olursa olsun masum insanların canına kastederek siyaseti ve dünyayı dizayn etmeye çalışan her türlü eli kanlı yapılanmayı reddettiklerini söyledi. 
 
Koca, şunları kaydetti: “Ramazan bayramının hemen sonrasında Şanlıurfa ilimizin Suruç ilçesinde yaşanan ve 30'un üzerinde insanın yaşamının sona erdiği ve de 100 kadar insanın yaralanmasına sebebiyet veren terör saldırısını lanetle kınıyoruz.
 
İnancı, düşüncesi, ırkı ve rengi ne olursa olsun masum insanların canına kastederek siyaseti ve dünyayı dizayn etmeye çalışan her türlü eli kanlı yapılanmayı reddediyoruz. 
 
Bölgemizde ya da dünyanın bir başka yerinde meydana gelen bu tip terör olaylarının arkasında hangi örgüt olursa olsun bu olayların emperyalizmin çıkarları doğrultusunda planlandığına inanıyoruz.
 
Bu saldırılar, bölgenin hangi renkten, ırktan ve inançtan olursa olsun bütün unsurlarının barış ve kardeşlik içerisinde ortak bir geleceğini sabote etmeye yöneliktir.
 
Bu saldırıları planlayanların asıl hedefinin daha büyük bir kaos ortamı oluşturmak olduğu aşikardır.
Hangi inançtan ve düşünceden olursa olsun tüm toplulukların ve grupların bu tip saldırılara karşı tek bir ses olup ortak tepki vermeleri kaos planının işletilmesine engel olacaktır.
 
Ne ulus devlet modelinin inkâr ve asimilasyon politikalarını sürdürerek ne de küresel sömürü sisteminin baş aktörlerin ABD, İngiltere, Fransa ve İsrail'in projelerine eklemlenerek bölgenin barış ve huzur ortamına kavuşması mümkün değildir.
Şöyle ya da böyle emperyalizmle müttefik olan yönetimlerin uyguladığı hak ve hukuk ihlallerinden kurtulmanın yolu olarak mağdur toplulukların da emperyalist ülkelerle işbirliği arayışı bir çıkmaz sokaktır.
 
Bu coğrafyada ister Gazze’de, ister Kobani'de, ister Şam’da, ister Bağdat’ta, ister Cizre’de, ister Suruç’ta olsun yitirilen her can bizim canımızdır.
 
Bu bölgenin yeniden can, mal, inanç ve düşünce, akıl ve nesil emniyetinin olduğu topraklar haline getirilmesi bölgedeki ülkelerin ve unsurların adalet ve kardeşlik ekseninde ortak çabalarıyla mümkün olacaktır.
 
Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak Suruç’ta yaşamını yitiren her bir vatandaşımızın ailesine başsağlığı diliyoruz ve her bir ailemizin acısına ortak olduğumuzu beyan ediyoruz.
Kötülüğe karşı iyilik, şiddete karşı sağduyu, öfkeye karşı aklıselimle hareket herkesin faydasınadır.
Bu coğrafya hepimizin…” dedi. 
 
21 Temmuz 2015 Salı, 18:06
3715 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Her Türlü Eli Kanlı Yapılanmayı Reddediyoruz