208 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Hedefim Dünya Şampiyonluğu!”
Hedefim Dünya Şampiyonluğu!
Balkan Şampiyonu Lara Pınar Avcı, Wushu Kungfu ciddiyet ve disiplin isteyen bir spor dalı olduğunu söyledi…
 
Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu tarafından 31 Temmuz-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Uluslararası Avrasya Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda 45 Kg’da Balkan Şampiyonu olan Lara Pınar Avcı, hedefinin Türkiye’yi ve Elazığ’ı Dünya Şampiyonası’nda başarıyla temsil etmek…
 
Önceleri aktive olsun diye başladığı Wushu Kungfu’da hocalarının yeteneğini keşfettiğini ve ailesinin de desteğiyle bu spor dalında ilerlediğini ifade eden 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Lara Pınar Avcı bu sporu yapacak kadın arkadaşlarına da tavsiyelerde bulundu.
 
Cafe ortamlarının yanı sıra kötü alışkanlıklardan uzak durma adına Wushu Kungfu Sporu’na yönelmeleri yönünde arkadaşlarına telkinlerde bulunduğunu kaydeden Lara, Wushu Kungfu’nun ciddiyet ve disiplin isteyen bir spor dalı olduğunu belirtti.
 
Balkan Şampiyonumuz Lara Pınar Avcı’nın günışığı gazetesine verdiği özel röportaj şöyle;
 
AİLEM HER ZAMAN ARKAMDA OLDU…
 
“17 yaşındayım. Elazığlıyım, lise son sınıf öğrencisiyim. Bir buçuk yıl önce başladım. Önceleri aktivite amaçlı başladım, daha sonra ilerlediğimi gördüm,  hocalarım yetenekli olduğunu söyledi. Böylece Wushu Kungfu’da ilerledim. Ailem her zaman arkamda oldular bana hep destek verdiler,  hem maddi hem manevi destekleriyle benim en iyi yerlere gelmen için ellerinden gelen desteği verdiler.”
 
CİDDİYET VE DİSİPLİN İSTEYEN BİR SPOR…
 
“Arkadaşlarım bana kızlar güçsüz olur, nereye kadar ilerleyeceksin diye söylüyorlardı, ama ben onları dinlemedim. Bu sporu hem erkeklerin hem de kadınların daha iyi yapabileceğini onlara söyledim ve gösterdim. Ankara’da spora hazırlanırken çok zorlandım, çok sık antrenmanlarım oluyordu. Her gün antrenman yaptım, yoruldum ama pes etmedim ve karşılığını aldım. Wushu Kungfu ciddiyet ve disiplin isteyen bir iş. Zaten ciddiyet ve disiplin olmadığı bir iş başarıyla sonuçlanmaz. Şu anki hedefim daha sıkı antrenmanlar yapıp dünya şampiyonasına gitmek ve orada maçlara çıkarak ülkemizde ve ilimizde bayrağımızı göndere çekerek en iyi şekilde temsil etmek. Bölgede 4-5 tane madalyam var, Türkiye üçüncülüğüm ve Balkan birinciliğim var. Wushu Kungfu’yu kadınlarımıza öneriyorum hatta birçok arkadaşım benim yönlendirmem ne bu spora başladılar. Beni görüp gelenler var ve daha çok geleceklerine inanıyorum onlara cafe ortamlarından, kötü alışkanlıklardan alıp spora yönlendirdim.”
 
ŞANLI; “LARA’NIN YETENEĞİ GÖRDÜK…”
 
Lara hakkında övgü dolu sözler sarfeden Antrenör Erol Şanlı ise çok sıkı güç idmanları ve inancın sonucunda başarının geldiğini belirterek; “Lara aramıza geleli yaklaşık iki yıl oldu aramıza geleli. İlk başta temel hareketlerden başladık, bir duruşlar falan, daha sonra yetenekli olduğunu görünce daha çok ilgilendik ve daha sıkı antrenmanlara tabi tuttuk. Karşılığında da güzel derece aldı. Çok sıkı güç idmanları yaptık, antrenmanlar yaptık, bol bol maçlara çıktık, salonda da o müsabakalar   yaptık. Bu şekilde hazırlandı maçlara.”
 
08 Ağustos 2019 Perşembe, 17:11
208 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Hedefim Dünya Şampiyonluğu!