1650 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HAZARSAM BAŞKANI ÇOBANDAN AĞAR AİLESİNE ÇAĞRI
HAZARSAM  BAŞKANI ÇOBANDAN AĞAR AİLESİNE ÇAĞRI
YIKIM KARARI ALINAN ZÜLFÜ AĞAR POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ BİN ÖĞRENCİ KAPASİTESİYLE YENİ YERİNE TAŞINMALIDIR
 
Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, ilgili kurumlar tarafından depreme dayanaklığı yönünde olumsuz rapor verilen ve kapanmayla karşı karşıya kalan Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin bin öğrenci kapasitesiyle kısa süre sonra boşaltılacak olan Emniyet Müdürlüğünün mevcut yerleşkesine taşınması önerisinde bulundu.
 
 
MERKEZ KAPASİTESİNİ ARTIRARAK HİZMETİNE DEVAM ETMELİ
 
Çoban konuya ilişkin değerlendirmesinde Merkezin 400 olan öğrenci kapasitesinin bine çıkarılması için çok önemli bir fırsat yakalandığını belirterek, “Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin mevcut binasının depreme dayanaklığı yönünde Fırat Üniversitesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün müşterek yaptığı inceleme ve denetimler sonrasında hazırladıkları raporda binanın depreme dayanaklığı için güçlendirme çalışmalarının ilgili yönetmeliğe göre uygun olmadığı ve binaların yıkılıp yenisinin yapılması gerektiği bildirilmiştir. Merkez halen 400 öğrenci ile faaliyetini sürdürmekte ve yılda 3 dönem mezun vermektedir. İl ekonomisi için küçükte olsa bir katkısı olan bu Merkezin mevcut binalarının yıkılıp yenisinin yapılması için 2019 yılı yatırım programına teklifte bulunulması ve kabul görmesi halinde yakım ve yeni bina yapımına başlanması mümkün olacaktır. Bu süreç iyimser 24 ay sürecek ve Merkez iki yıl boyunca öğrenci alamayacaktır.
İl Emniyet Müdürlüğü 2016 yılından beri ilimizde modern bir şekilde yapılmış olan Eğitim Kurumu yerleşkesinde hizmet vermekte ve Emniyet Müdürlüğünün yeni yerleşkesinin tamamlanma aşamasında olması nedeniyle kısa bir süre sonra bu yerleşke terk edilecektir.
 
Eğitim Kurumu yerleşkesinde yemekhane, konferans Salonu, Spor Salonu, Derslikler, Kantin, Modern ders araç ve gereçleri kullanıma hazırdır. Yerleşkenin tek ihtiyacı 1000 öğrenci kapasitesine sahip yatakhane yapılmasıdır. Ülkemizin ekonomik sıkıntılardan geçtiği bir dönemde bu merkezin en iyi şekilde değerlendirileceği oram mevcuttur. Elazığ Zülfü Ağar Polis Eğitim Merkezi’nin 1000 öğrenci kapasitesiyle buraya taşınması il ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacaktır.
Ayrıca il merkezi dışında olduğu için buranın güvenlik önlemlerinin daha yüksek kapasitede alınması mümkün olacağı gibi, Elazığ Özel Hareket Biriminin Merkeze yakın olması nedeniyle Atış Poligonlarının da müşterek kullanılması önemli bir avantaj sağlayacaktır.”
 
AĞAR AİLESİNE ÇAĞRI
 
HAZARSAM Başkanı Çoban, konuyla ilgili Eski Bakan Mehmet Ağar ile Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın konuyla ilgili devreye girmelerini beklediklerini de belirterek, “Eski Bakanlarımızdan ve ilimiz eski milletvekillerinden Sayın Mehmet Ağar ile İlimiz Ak Parti Milletvekili Sayın Zülfü Tolga Ağar’ın bu konuya sahip çıkarak baba ve dedeleri adına yapılmış olan bu Merkezi modern bir mekana taşıyarak eğitimine ara vermeden kapasitesini yükselterek faaliyet ve hizmetlerini sürdürmesi için destek ve girişimlerini Elazığ halkı adına bekliyoruz. Sayın Ağarların konuya duyarsız kalmayacakları umuduyla, Elazığ adına atılacak bu önemli adımı heyecanla beklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi. 
 
HAZARSAM
 
06 Eylül 2018 Perşembe, 11:59
1650 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HAZARSAM BAŞKANI ÇOBANDAN AĞAR AİLESİNE ÇAĞRI