18 Mayıs 2015 Pazartesi, 2906 kişi okudu
HAVALİMANI DA ELDEN GİDİYOR
Seçimlere sayılı günler kala hiç olmasın ki Elazığ’da bir sabahta hayırlı bir haberle uyanalım.
 
Elazığ havalimanı yapıldıktan sonra yıllar boyu siyasetçilerin ağızlarına pelesenk olan BİZ YENİ HAVALİMANI yaptık naralarını görüyorum ki ‘sahip çıkamadığın mal senin değildir’ atasözünü akıllara getirdi.
 
Elazığ’a stadyum sözleri, bölge hastanesi pardon şehir hastanesi sözleri verilip yapılmazken, üzerine Elazığ’ı büyükşehir yapmamak için çaba sarf edip, m.vekili sayısı 4’e düştüğü için üzülmeyenleredir bu yazacaklarım…
Elazığ havalimanı yeni terminal binası inşa edilmeden önce seferlerin bir çoğunu Malatya havalimanı üzerinden yapıyorduk.
 
Hükümetimiz bunun üzerine bu talebe arz ile karşılık verip yeni bir terminal binası inşa etti.
 
Çok kısa sürede 2014 yılı içerisinde yaklaşık 1.000.000’a yakın yolcu taşıyarak Türkiye’nin en çok artış sağlayan havalimanları arasına girdik.
 
Zamanında bizde önde olan Malatya Havalimanı ne oldu derseniz eğer 2014 yılı içerisinde sadece 580.000 yolcu taşıyabildi.
 
Elazığ’da her şey ters türs giderken övünebileceğimiz bir havalimanımız vardı. 
 
Burayı da bize nasıl bırakıyorlar diye aylardır düşünürken Onur Air firması Elazığ’dan çekilme kararı aldı.
 
E bunda anormal olan ne var derseniz eğer 580.000’lik Malatya’ya devam kararı aldı Onur Air…
 
0850 210 6687 numaralı telefonla Onur Air’i arayıp bu durum hakkında bilgi almak istedim. Yetkililerin aldığı bir karar olduğu söylenerek yaz tarifesi dolayısıyla kaldırıldı gibi absürd bir cevap verildi.
 
Kendilerine 1.000.000 gibi havalimanından çıkmak varken, 580.000’lik havalimanında devam etmekte nedir deyince cevap verilmedi!
 
Bana kalkıp telefondaki şahıs Malatya bölgesel demesin mi bir de! Bre kadın Malatya askeri havalimanı, Elazığ sivil, Malatya bölgeseldiyse eğer neden Elazığ’ın yarısı kadar yolcu taşıyor diye sormazlar mı adama? 
Bunlar minareyi çalmışlar kılıfını uyduramamışlar…
 
Bu konunun lama cimi yoktur efendim siyasi oyunlar devreye girip Elazığ’ın son kaleleri de birer birer teker teker düşürülmektedir.
 
Şimdi Onur Air bu hatadan kısa süre içerisinde döndü döndü, dönmezse eğer Türkiye genelindeki Elazığlıların Onur Air’i boykot edeceklerinden şüpheleri olmasın.
 
Gel gelelim kendi iç muhakememize…
 
Elazığ’ın SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI siz ne iş yapıyorsunuz hakikaten?
 
Yazdıklarımı okuduğunuzda küplere binebilirsiniz, ne kadar sivri dilli diyebilirsiniz ama haksızsın asla diyemezsiniz.
 
Bakın büyük ve kalın puntolarla yazıyorum demedi demeyin;
 
EĞER Kİ ONUR AIR’I BU ŞEHRİN UMUMİ STK’LARI, YÖNETİCİLERİ, SİYASETÇİLERİ GERİ GETİREMEZSE, BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DİĞER FİRMALARDA BİLİNÇLİ OLARAK TARİFELERİ AZALTTIRILIP ZAMANLA DA KALDIRILACAKTIR/KALDIRTILACAKTIR!
 
Zararını halk gördüğü gibi yapımı devam 4-5 yıldızlı lüks otellerde açılamadan eski Yimpaş binası gibi olacağından kimsenin şüphesi olmasın.
 
Ey mevcut m.vekilleri bir aydan kısa vaktiniz kaldı diye Elazığ’a hiç mi faydanız olmayacak, bu mu sizin Elazığ sevdalılığınız yazık çok yazık.
 
Ya siyasi parti adayları; Ak Parti, MHP ve CHP siz neredesiniz?
 
Peki belediye başkanım siz neredesiniz? Geçen dönemin belediye başkanı Anadolu Jet’i bizzat Elazığ’a getirmişken gideni geri getirmek için çaba sarf etmeyecek misiniz?
 
Sayın valim Allah Billah aşkına bu kadar çok susanımız varken siz susmayın, sizler bu şehrin umutları olun bari.
 
Son olarak SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ istisnasız hepsine sesleniyorum;
 
Bu şehirde siyasi partilerin arka bahçelikleri, ara sokakları, teraslı daireleri yeterince oldunuz, olmaya da devam ediyorsunuz, yahu azıcık ya, azıcık şu şehrin menfaatlerini savunun, azıcık Elazığlı olun.
 
BU ŞEHRİN VALİSİ’NİN TAYİNİ ÇIKAR GİDER, BELEDİYE BAŞKANININ DÖNEMİ BİTER ÇIKAR GİDER, SİYASETÇİNİN DÖNEMİ BİTER ÇIKAR GİDER AMA BİR KAÇ YIL SONRA ELAZIĞ VAROŞ KENT OLDUĞU ZAMAN SEN STK ÜYESİ, BAŞKANI, YÖNETİMİ BU ŞEHİRDE OLACAKSIN, SEN BU ŞEHRİN KAHRINI ÇEKECEKSİN, O ZAMAN YANINDA HALK DIŞINDA KİMSE OLMAYACAK, GEL DE ŞU ŞEHRİNİ DÜŞÜN, GEL DE MEMLEKET SEVDALISI OLAMIYORSANDA, BU MEMLEKETLİ OL YETER!
 
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HAVALİMANI DA ELDEN GİDİYOR