697 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HASTANE PERSONEL ALAMIYOR
HASTANE PERSONEL ALAMIYOR
 
Dünya standartlarında ki cihazlarla donatılan, borçsuz hastane personel yetersizliğinden hizmet veremez duruma geldi.
5 yıl önce kurulan Fırat Üniversitesi diş fakültesi bünyesine kurulan F.Ü Diş Hekimliği uygulama ve Araştırma Merkezi 2,5 yıldır hizmet vermeye çalışıyor.
 
Dünya standartlarında ki cihazları ile borcu olmayan tek hastane konumunda bulunan F.Ü Diş Hekimliği uygulama ve Araştırma Merkezinin en büyük sorunu elaman eksikliği.
 
Edinilen bilgilere göre, F.Ü Diş Hekimliği uygulama ve Araştırma Merkezi Fırat üniversitesi hastanesinde ki personelden yararlanamadığı gibi personel alımı da yapamıyor. Kadro açılmadığı için personel alamayan hastanede personel yetersizliği had safhada olduğu öğrenildi.
 
Eski taşeron firmada çalışan personelin kadroya alınmasının ardından emekli olanların yerine yenilerinin alınmaması nedeniyle personel açığının yaşandığı ifade edildi.
 
F.Ü Diş Hekimliği uygulama ve Araştırma Merkezinde Dünya standartlarında cihazların olduğu doktor açığının bulunmadığı, ancak teknisyen ve temizlik personelinde açık olduğu öğrenildi.
 
İş kur bünyesinde hastanelere personel alımı açılmadığı için İş Kur ‘dan da yaralanamadığı ifade edilerek, yaşanan personel sıkıntısının giderilmesi için başta il milletvekilleri olmak üzere tüm yetkililerin bilgilendirildiği ancak henüz bir çözüm bulunmadığı ifade edildi.
 
F.Ü Diş Hekimliği uygulama ve Araştırma Merkezi personel eksikliği nedeniyle çok düşük bir kapasiteyle hizmet verdiği kapasitesinin yüzde 25-30 ile hastanenin çalıştığı öğrenildi.
 
Elazığ’a hizmet verecek hastanenin en az 150-200 üniteli olması gerekirken personel eksikliği nedeniyle 50-60 üniteyle hizmet verdiği ifade edildi.
 
 
10 Temmuz 2019 Çarşamba, 12:54
697 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HASTANE PERSONEL ALAMIYOR