204 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HASTANE ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ
HASTANE ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kuruma ve bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarına yönelik “İşaret Dili Eğitimi” verildi
 
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince il sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanlığı’na bağlı Eğitim Birimi ile Elazığ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü iş birliğinde olmak üzere 2018 yılında gerçekleştirilen eğitime programına 27 çalışan katıldı.
 
İl sağlık müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında,” Müdürlüğümüze bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde olmak üzere 2 grup halinde verilen eğitimler sırasında engelliler ile çalışanlar arasında etkili iletişim kurabilmek, sağlık hizmeti erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmaya yönelik teorik ve pratik sunumlar yapıldı. Etkinlik sonunda eğitim programını başarıyla tamamlayan müdürlüğümüz ve hastane çalışanlarına sertifikaları verildi.
 
Sertifika almaya hak kazanan sağlık çalışanlarımız, engelli vatandaşlarımızın sağlık tesislerimizdeki hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlanması, tedavilerinin ivedilikle yapılması ve engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet kalitemizin arttırılmasında etkin bir rol alacaklardır. Bu amaçlar doğrultusunda verilecek olan işaret dili eğitimlerimiz 2019 yılında da devam edecektir.
07 Ocak 2019 Pazartesi, 22:42
204 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HASTANE ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ