311 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HASTA YAKINI İSYAN ETTİ
HASTA YAKINI İSYAN ETTİ
 
Fırat Üniversitesi Hastanesinde doktorun ilik kanseri (lösemi) tedavisi gören çocuk hastayla ilgilenmediği iddia edildi.
 
10 Aydır Fırat Üniversitesi Çocuk Servisinde tedavi gören 1,5 yaşındaki Sümeyye Sönmez'in fenalaştığı, bölüm doktorunun hastayla ilgilenmediği ifade edildi. 
 
Minik kızın babası Veysel Sönmez yaptığı açıklamada, lösemi teşhisi konulan çocuğunu tedavi ettirmek için Muş'tan Elazığ'a geldiklerini, çocuğunun 2019 Mart ayından beri Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi gördüğünü söyledi. 
 
ÇOCUĞUM CAN ÇEKİŞİYOR, DOKTOR İLGİLENMİYOR
 
Doktorların hastaları önemsemediğini ifade eden Veysel Sönmez, "Çocuğum rahatsızlandı. Muş Devlet Hastanesine götürdük. Boğaz enfeksiyonu teşhisi konuldu. Doktor tahlil yapmadan ilaç yazdı. İki gün sonra acil servise götürdük. Kan değerleri düşük çıktı. Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk ettiler. Buraya geldik. İlik kanseri teşhisi konuldu. Yatış verildi. Neredeyse bir yıldır bu hastanedeyiz. Buranın bir sorumlusu yok. Kimseyle ilgilenmiyorlar. Çocuk bir aydır can çekişiyor, doktor umursamıyor." dedi. 
 
"DOKTORU ÇAĞIRIYORUZ GELMİYOR"
 
Kızının 20 gündür karnının şiş olduğunu ve fenalaştığını belirten Veysel Sönmez, "Çocuk fenalaştı. Doktoru çağırıyoruz gelmiyor. Bir hafta önce yoğun bakıma sevk edeceklerdi. Yer yok diyorlar. Çocuk can çekişiyor. Bir şeyler yapsınlar. Burada iki çocuk öldü. Hastalarla ilgilensinler. 20 Gündür çocuğun karnı şişmiş, neredeyse patlayacak. Bir haftadır doktor hiç uğramıyor. Öğrenciler geliyor, hemşireler geliyor. Başka yok. Onlar da bir şey bilmiyor, yapabilecekleri bir şey yok." şeklinde konuştu. 
Sönmez, evladının gözleri önünde can çekiştiğini, ilgilenen doktor bulamadığına isyan ederek yetkililerden yardım beklediğini kaydetti.  
 
12 Aralık 2019 Perşembe, 16:17
311 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HASTA YAKINI İSYAN ETTİ