31 Temmuz 2018 Salı, 7587 kişi okudu
M.NAFİZ KOCA
HANİ O ALAN MİLLET BAHÇESİ OLACAKTI

 

24 Haziran seçimlerine 2 ya da üç gün kalmıştı.

Adaylar çalışmalarına son rötuşlarını veriyor, partiler toplumsal vaatlerde bulunmak için ellerinde tuttukları son kartlarını açıyorlardı.

Elde kalan son kart milli duyguları harekete geçirecek anlamlı bir karttı.

Onun için ilk hamle Cumhurbaşkanı tarafından yapıldı ve son mitingde müjde verildi: Terör saldırısında yıkılan Emniyet Müdürlüğü eski hizmet binasının yeri Millet Bahçesi olacak.

Cumhurbaşkanının bu açıklaması bir anda siyasi gündemi de hareketlendirdi ve siyasetçiler “BİZ VESİLE OLDUK” yarışına girdiler.

MHP’liler geçmişte yapmış oldukları açıklamalı taleplerini arşivden çıkartıp kendilerini kanıtlarlarken, Mehmet Ağar Üniversite Mahallesinde yapmış olduğu son mitingde bu alanın Millet Bahçesi olması için kendisinin gecenin bir saatinde Cumhurbaşkanını arayıp rica ettiğini iddia etti.

Aslında iddialar ve “BİZ VESİLE OLDUK” çekişmesi sadece partiler arasında da geçmedi.

Ak Partililer de kendi aralarında ikilem yaşadılar.

Bir kısmı teşkilat yöneticilerinin Başbakanın Elazığ gezisinde Valilikte yapılan bir toplantıda hazırladıkları dosyayı Sayın Binali Yıldırım aracılığıyla Sayın Cumhurbaşkanına ulaştırıp bu alanın Millet Bahçesi olarak Elazığ’a kazandırılmasını istedikleri taleplerinin kabul gördüğünü iddia ederken; bir kısım partili de Mehmet Ağar’ın gece yapmış olduğu telefon trafiği neticesinde kararlaştırıldığını savundu.

Bu çekişmeler gırla devam ederken konu millet nezdinde şu şekilde karşılık buldu: kimin vesile olduğu değil bu alanın bu şekilde Elazığ’a kazandırılması önemliydi, vesile olanlardan Allah razı olsun.

Buraya kadar her şey normal, ‘bir an önce bu projenin hayata geçirilmesi gerek’ diye beklerken bu millet, gündeme düşen bir haberle yeniden saf yerine konulmanın ızdırabını yaşadı.

Zira Millet Bahçesi olarak şehre kazandırılacağı müjdelenen Emniyet Müdürlüğünün arsası Millet Bahçesi olmaktan çıkartıldığı ulusal ve yaygın medyanın gündemini oluşturdu.

Yani bu şehirde ikinci bir stadyum vakası baş gösterdi.

Bu haberi tabi ki ilk kez biz duyurduğumuz için tukaka ilan edileceğimizi biliyoruz.

Önemli de değil, çünkü biz; yıllardan beridir bu millete 10’ncu köyden haykırmayı gelenek haline getirmişiz.

Onun için gocunmuyoruz.

Gocunması gerekenler bu şehrin ruhuyla oynamaktan utanmayanların ta kendileridir.

Yaklaşık 15 yıl stadyum ile yatıp kalkan bu millet bu karardan sonra bir 15 yıl da Millet Bahçesi ile yatıp kalkmaya hazır olsun.

Bir milletvekili daha fazla çıkarmak veya birkaç yüz oy daha fazla elde etmek için bu milletin milli duygularını istismar etmenin ne anlamı vardı ki…

Yazık, binlerce kez yazık…

Binlerce kez de yazıklar olsun.

Bu şehir bunu hak etti mi ey ehli siyaset?

Ne olur bir kez olsun kendinizi bu topraklara ait hissedip ve bu toprağın insanı gibi davranmayı deneseniz.

Bu şehrin dokularıyla daha fazla oynamasanız.

16 yıldan beri önüne koyduğunuz sandıkları tıka basa doldurup yüzünüzü ağartan bu millet size daha neler versin ki kendilerini saf yerine koymayasınız.

Sahi bu şehir bütün bunları hak edecek ne yaptı, hiç düşündünüz mü?

Sizden fazla bir şey istemiyor ki bu insanlar.

İstedikleri şey terör ve terör sevicilere inat bombalanan yerin millete arz edilmesi ile kahpelere tokat gibi mesajlar vermekti.

Başka bir şey istemiyor bu şehir sizden.

Evet, “BİZ VESİLE OLDUK” diyerek Cumhurbaşkanının verdiği müjdeyi sahiplenen siyasetçiler Millet Bahçesi hayal oldu, neredesiniz?

MHP’nin çok değerli milliyetçi muhafazakar yöneticileri; Millet Bahçesi hayal oldu, neredesiniz?

Ak Partinin çok değerli yöneticileri sizler neredesiniz?

Ya her bu şehre geldiğinizde her şeye rağmen sizleri mahcup etmeyerek taltiflerini sizden esirgemeyen bu aziz milletin güvenip oy verdiği Baba – Oğul Ağar’lar, sizler neredesiniz?

Hani gecenin bir saatinde Sayın Cumhurbaşkanı ile telefonda konuşup o alanı Millet Bahçesi olarak bu şehre müjdelemeyi siz sağlamıştınız?

Hani bu şehir azizdi ve bu kazanımları hak ediyordu?

Millet Bahçesi hayal oldu, Neredesiniz ey Ağar’lar…

Millet Bahçesi olarak Elazığ’a kazandırdığınızı iddia edip sahiplendiğiniz bu kararın iptal edildiğinden haberiniz var mı?

Yoksa koskoca Ağar olarak sizde mi kandırıldınız?

Biz Elazığlılar olarak o alanın Millet Bahçesi projesiyle bu şehre kazandırılmasını hala bekliyoruz.

Siz de gerçekten istiyorsanız ya bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığını ispat edin ya da gereğini yaparak Sayın Cumhurbaşkanının verdiği sözü yerine getirmesini sağlayın.

Okuyucu Yorumları
HANİ O ALAN MİLLET BAHÇESİ OLACAKTI