961 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN İŞKUR DESTEKLİ TAHTA BASKI KURSU BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR
HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN İŞKUR DESTEKLİ TAHTA BASKI KURSU BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR
Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğüncedüzenlenen ve Çalışma ve iş kurumu tarafından desteklenen tahta baskı kursu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah BALCI , Şube Müdürü Şevki ESEN ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kazim Atıcı tarafından ziyaret edildi. Kursta İŞKUR destekli yirmidört kursiyerin meslek edinmek amacıyla katıldığını, kursun Tuncay Küçüközer ek hizmet binasında 13:00 – 17:00 saatleri arasında devam ettiğini belirten Kazim ATICI amaçlarının kadınlarımızın boş zamanlarını verimli değerlendirmeleri ve aile bütçelerine destek olmak amacıyla özellikle ev hanımlarını meslek edinme kurslarına aldıklarını ifade etti.
 
Halk Eğitim Merkezi olarak temel hedefimiz insanlarımıza bir meslek ve el becerisi kazandırmak”  özellikle unutulmaya yüz tutmuş meslek ve sanatlarımızı canlandırıp tekrar hayata geçirmek, bu yüzden yüzyıllardır Harput’ta hayat bulan ve uzun yıllar evlerimizin duvarları ile sofralarımızı süsleyen bez baskıcılığını yeni nesillere aktarmak ve yaygınlaştırmak amacıyla bu kursu düzenlediklerini ifade eden Halk Eğitim Müdürü KazimATICI  kursa vermiş oldukları destekten dolayı da Çalışma ve İş Kurumuna teşekkür etti.
 
Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah BALCI ise İŞKUR olarak meslek edindirme kurslarına büyük önem verdiklerini bu amaçla el sanatları alanında birçok kursa destek olduklarını ifade etti. Temel amaçlarının insanlara destek olmak yeni meslek öğrenmelerine katkı sunmak olduğunu bugün burada ortaya çıkan ürünlerle ne kadar doğru bir iş yaptıklarını görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden BALCI bayanlarımızın yöremizde unutulmaya yüz tutmuş bir meslek dalını tekrar canlandırmaları bizler için onur vericidir. İŞKUR müdürlüğü olarak her zaman bu tür çalışmaların yanında ve destekçisi olacaklarını ifade etti.
 
Daha sonra İşkur Müdürü Sayın Abdullah BALCI ve ziyaretçilerde bez baskı yaptılar
 
 
18 Ekim 2017 Çarşamba, 11:39
961 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN İŞKUR DESTEKLİ TAHTA BASKI KURSU BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR