198 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
HAİN TERÖR SALDIRISININ ÜZERİNDEN 3 YIL GEÇTİ
HAİN TERÖR SALDIRISININ ÜZERİNDEN  3 YIL GEÇTİ
 
18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısının üzerinden 3 yıl geçti.
 
Sürsürü Mahallesi Çayda Çıra Kavşağı'nda bulunan Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne saat 09.20 sıralarında bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 3 polis memuru şehit olmuş, 225 kişi de yaralanmıştı. Patlama sonucu Elazığ Emniyet Müdürlüğü bahçe duvarının dışında yaklaşık 2 metre derinliğinde ve 5 metre çapında çukur oluşmuştu.
 
Patlamanın şiddetiyle bahçede bulunan Emniyet Müdürlüğü'ne ait araçlar alev alarak yanmıştı. Patlamayla birlikte Emniyet Müdürlüğü binasının kapı, pencere ve duvarları yıkılırken, içeride de büyük tahribat olmuştu. 
 
Bölgeye sevk edilen ambulanslarla kent merkezindeki kamu hastaneleri ile özel hastanelere götürülen yaralılar tedavi altına alındı. Patlamanın etkisiyle Malatya karayolunda ve seyir halindeki onlarca araçlarda büyük tahribatlar oluşurken, orta refüjdeki ağaçların da kökünden sökülmüştü. Bölgede yanan araçlar söndürülürken polis, olay yerini güvenlik şeridiyle koruma altına alınmıştı. 
 
BİNLERCE ELAZIĞLI KORKUSUZCA YARDIMA KOŞMUŞTU
 
Patlamanın ardından Elazığ halkı Emniyet Müdürlüğü’nün önüne koşmuş ve saldırı da yaralanan vatandaşlara yardım etmişlerdi.
 
BİNLERCE ELAZIĞLI KORKUSUZCA YARDIMA KOŞMUŞTU
 
Patlamanın ardından genç yaşlı, kadın erkek herkes korkusuzca Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün önüne koşmuş ve saldırı da yaralanan vatandaşlara yardım etmişlerdi.Elazığlılar yıkılan duvarlar altında kalan vatandaşların kurtarılmasına yardımcı olmuş kan ihtiyacının giderilmesi için de hastanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.
 
DÖNEMİN BAŞBAKANI YILDIRIM ELAZIĞ’A GELMİŞTİ
 
Patlamanın ardından Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, Dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Dönemin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala, Dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Elazığ’a gelmişti.
 
“ELAZIĞ’DAN SÖYLEMEK İSTİYORUM”
 
Patlamanın meydana geldiği noktada inceleme yapan Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, Terör örgütleri omuz omuza işbirliği içerisindeler. 15 Temmuz'da yaşanan başarısız darbe teşebbüsünden sonra FETÖ terör örgütü artık iddiasını yitirmiş, görevi bölücü terör örgütüne devretmiştir. Bu terör örgütlerinin başında aynı ad. Milletimize Elazığ'dan söylemek istiyorum; bu yola baş koyduk. Hiçbir terör örgütü Türkiye ile bilek güreşine giremeyecek. Hiçbir terör örgütü bu ülkeyi teslim alamayacak. Bunların çılgınlaşmasının arkasında operasyonlarımızın arkasındaki askerimizin, polisimizin, jandarmamızın artan takibi var. Yine benzer olayları bekleyebiliriz ancak bu bizi bir an bile yıldırmaz, yolumuzdan geri koyamaz” demişti.
 
Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet patlamada yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret de etmişti. Öte yandan Binali Yıldırım’ın yanı sıra çeşitli parti temsilcileri, bürokratlar ve STK Başkanları da Elazığ’a gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştu.
 
VALİ ZORLUOĞLU YARALILARI YALNIZ BIRAKMAMIŞTI
 
Dönemin Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu da süreci çok iyi bir şekilde yürütmüş ve sansasyonel haberlerin önüne geçmek için vatandaşları sürekli bilgilendirmişti. Saldırının hemen ardından valilik konağından olay yerine koşan Vali Zorluoğlu polislere büyük moral vermiş ve saldırıyla ilgili yaptığı açıklamalar kamuoyu tarafından takdir toplamıştı. Vali Zorluoğlu saldırıda yaralanan vatandaşları da sürekli ziyaret etmiş ve geçmiş olsun dileklerinde bulunmuştu.
 
19 Ağustos 2019 Pazartesi, 00:19
198 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HAİN TERÖR SALDIRISININ ÜZERİNDEN 3 YIL GEÇTİ