31 Ağustos 2016 Çarşamba, 2965 kişi okudu
GÜZEL YARINLAR
Güzel bir gelecek, güzel yatırımlarla mümkün olur.
 
Her gün hüzün satan bir toplumdan güzel bir yatırım inşa etmesini bekleyemezsin.
 
Açlık ve yoksulluklasınanan bir toplumda geleceği şeffaf görme mutluluğunu da bulamazsın.
 
Sağlam ve ilkeli bir toplum olabilmek için hüzünlü şarkı ve türküleri olmayan, yüzünde yüz yılın acısını taşımayan güleç yüzlü insanlarla mümkün olur.
 
Aşka ve sevgiye susayan toprakların, damlama sistemi gözyaşlarımız olduğu sürece, kaldırımlarda mendil satan çocuklar, kırmızı ışıklarda dilenen gencecik kadınlar var olduğu sürece güzel bir gelecek beklemek sadece masallarda olur.
 
Birbirimizi kandırmayalım ülkemizde ve özellikle coğrafyamızda kanayan yaranın pansumanlarla tedavi edilecek şekilde değildir.
 
Kirli savaşlar var olduğu sürece yüreğimizde ve bedenimizde yeni yaralar açılacak ve açılacak her yara ruhumuzda derin izler bırakacaktır.
 
Bu yüzdendir ki güzel bir gelecek için en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.
 
Ekonomik ve kültürel zenginliğe kavuşan bireyler zaman tünellerinde sadece mutluluğa dair güzel şeyler paylaşacaktır.
 
Diktatör Hitler’in Almanya’sında 1930-1940’larda öğrenciler için ücretsiz gidebileceği yaz kampları düzenlenmiş ve spor okulları yapılmıştır.
 
Küçük yaşlarda öğrencilerin eğilimlerini tespit edilip eğitimini o yöne kan alize etmişler.
 
İsviçre’de dört farklı dil müfredatına, kültürler arası iletişim için çocukları Avrupa’nın her yerine devlet tarafından gönderilmesi bugünkü geleceğin temeli değil midir?
 
Canımızdan çok sevdiğimiz, rengârenk çiçeklerle süslediğimiz, bir avuç toprağı için gözümüzü kırpmadan ölüme gittiğimiz ülkemizde, acaba insana ne derecede değer veriliyor düşündünüz mü?Sporsuz, edebiyatsız, bilimsiz, eğitimsiz yetişen bir nesilden ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmak, kalkınan ülkenin bir parçası olmak güzel bir düş olurdu.
 
Geriye dönüp baktığımızda ekilen fidanların verdiği filiz buysa, ne filizi ne de fidanı suçlamaya kimsenin hakkı yoktur.
 
Şunu unutmayalım ülkenin kalkınması,istikrarlı ve sağlam dinamiklerin oluşabilmesi içininsana yatırımla mümkündür.
 
Gerçek bir eğitim,insanın içindeki cevheri ortaya çıkarmak, hoşgörü ve sevgiye boyayarak, ona ivme kazandırmaktır.
 
Gerçek eğitim erken meslek sahibi olmak için yapılan eğitim değildir.
 
Gerçek eğitim özgürce, severek, isteyerek yapılan eğitimdir. Bizdeki gibi eğitim, öğrencilerin ve velilerin kâbusu olmaya devam ediyorsa gerek insani değerlerimizde, gerekse eğitim sistemimizde sorunlar var demektir.
 
Güzel yarınlar, güzel tohumlarla mümkündür.
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
GÜZEL YARINLAR