811 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Günışığı, Elazığ’ın Vicdanı Olacak”
Günışığı Elazığ’ın Vicdanı Olacak
Günışığı Gazetesi’nin bundan böyle Elazığ’ın vicdanı olacağını vurgulayan Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz KOCA “Günışığı Gazetesi geçmişte olduğu gibi bundan böyle de  zalim karşısında balyoz, mazlumun kurtuluş türküsü olmaya devam edecektir” dedi. 
 
Gazeteniz Günışığı görkemli bir tanıtım gecesiyle yeni yönetim ve kadrosuyla okuyucularına merhaba dedi. Akgün Otel’in balo salonunda düzenlenen geceye CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Ak Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ejder AÇIKKAPI, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE, Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin ŞERİFOĞULLARI, MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı  Prof. Dr. Bilal ÇOBAN ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri,  kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. 
 
Görkemli gece, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr. Emrah AYDEMİR’in yazılı basının önemi adlı konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye çıkan Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni M. Nafiz KOCA’da yaptığı konuşmada Günışığı Gazetesi’nin Elazığ’ın vicdanı olacağını belirterek  “Günışığı Gazetesi geçmişte olduğu gibi zalimin kafasında balyoz, mazlumun kurtuluş türküsü olmaya devam edecektir. Olayların üzerine kararlılıkla gidecek, gözünü budaktan esirgemeyecek hem kendi meslektaşlarına hem de kamuoyuna cesaret timsali olarak örnek teşkil edecektir. İzleyeceği yol haritasıyla kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkilerde yeni standartlar getirecek meslektaşlarımızın kaybolan itibarını yeniden kazanması için mücadele edecektir” diye konuştu.
 
Siyasilerin seçimden seçime, kurum müdürlerinin de işleri düştüğü zaman yerel basının hatırlandığını ve durumun kendilerini üzdüğünü ifade eden KOCA “Bugün uygulanan tasarruf tedbirlerini kurumlarımız çok fahiş fiyatlarla delerken Elazığ’ın günlük yayın yapan 4 gazetesini tasarruf tedbirleri kapsamında değerlendirmeleri Elazığ basınıyla dalga geçmekten başka bir şey değildir” diye kaydetti. 
 
 
Bölgenin ilk yerel web TV’si 1N1K yayında
 
1N1K web sitesiyle görsel basında da yer alacaklarını belirten KOCA “ Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin internetten yapın yapan ilk yerel TV’sini sizinle tanıştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yine Elazığ’ın ilk gazetesi Cumhuriyet tarihinin dördüncü gazetesi Turan Gazetesi’ni 15 gün içerisinde çıkaracağız” diye ifade etti. 
 
 
Ortak Amacımız Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak olmalı
 
Program bitiminde Günışığı Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim TAŞEL adına Final Eğitim Kurumlarından Murat GÜROCAK’a plaket takdim eden  CHP Elazığ Milletvekili  Gürsel EROL,  Günışığı Gazetesi’nin yeni formatı, yayıncılık anlayışlıyla  yeniden Elazığ’da özgür bir basın algısı oluşması için aldığı sorumluluktan dolayı kutladı. EROL “ Çünkü; çağdaş, süreci sorgulayan, geleceğe ışık tutmak isteyen bir toplum ancak özgür basının yönlendirmesiyle olacağı bir gerçektir. Bu anlamda basının, basın mensuplarının özgürlüğünü savunmak hepimizin görevidir. Bu salonda bulunan bireylerin sosyal statüsü, kimliği ne olursa olsun hepimizin ortak bir değeri var. O değer de Türkiye Cumhuriyeti’nin ı ve devlet geleneklerinin yaşatılmasıdır” ifadelerini kullandı. 
 
22 yıl süresince gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapan Murat KUŞBAŞI’na  plaketini takdim eden Ak Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ejder AÇIKKAPI ise “Günışığı Gazetesi bu şehre uzun yıllar boyunca çok şeyler katmıştır. Başta Murat KUŞÇUBAŞI kardeşimiz olmak üzere değerli hocamız İbrahim TAŞEL’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonrada Sayın Nafiz KOCA ve ekibi bu şehre çok şey katacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
02 Aralık 2018 Pazar, 19:06
811 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Günışığı Elazığ’ın Vicdanı Olacak