176 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Gripten Korunmanın Yolları Anlatıldı
Gripten Korunmanın Yolları Anlatıldı
 
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi İşbirliği ile grip salgını durumuna hazırlıklı olmak ve salgının toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) ve Önlenmesi konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.
 
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime Elazığ Belediyesi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, 8.Kolordu Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra çeşitli okullardan gelen öğrenciler, İl Sağlık Müdürlüğü İdarecileri ve Bulaşıcı Hastalıklar Birimi çalışanları katıldı.
 
Elazığ Belediyesi Hekimi Dr. Ahmet Polat’ın açılış konuşması ile başlayan eğitimde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Atar yaptığı sunumda grip salgını öncesi yapılması gereken hazırlık ve planlamalara değindi. Salgın durumunda yapılacak çalışmaları anlattı. Daha sonra Fırat Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar “Grip hastalığı, grip salgını, gripten korunma yollarını” anlattı. Ayrıca gribin başlamasını önlemek için alınacak tedbirler hakkında bilgiler vererek grip aşısının önemini vurguladı.
 
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde ilki Düzenlenen bu eğitim İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da yapılması planlandı.
 
12 Aralık 2019 Perşembe, 12:58
176 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Gripten Korunmanın Yolları Anlatıldı