2302 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Gökdere Derneği’nden Genel Sekreter Bilginoğlu’na Ziyaret
Gökdere Derneği’nden Genel Sekreter Bilginoğlu’na Ziyaret
Palu Gökdere Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu’nu ziyaret ettiler. 
 
Palu Gökdere Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Gürgöze, Başkan Yardımcısı Abdullah Ataş ve Üyeler A. Muttalip Keskin ile Dursun Yıldırım İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu’nu ziyaret ederek derneğin çalışmaları, Gökdere Köylerinin sorunları hakkında bilgiler verdiler.
 
Dernek Başkanı Selahattin Gürgöze Gökdere Bölgesinde inşaatı tamamlanan Beyhan Barajı sonrasında köy yollarının bazı bölümlerinin baraj altında kalması nedeniyle ulaşımda sorunlar yaşandığını, yaşanan bu sorunlarla ilgili olarak Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yeni bir yol ile sorunların çözüleceğine inandığını belirtti. Gürgöze ziyarette Bilginoğlu’na köylerinin sıkıntıları hakkında bilgi vererek istişare yaptıklarını söyledi. 
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu’nu da açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Palu Gökdere bölgesi görev alanımız içerisinde coğrafyası en zor olan bölgelerden biridir. İl Özel İdaresi olarak Çakırkaş üzerinden bölgeye ulaşım imkânı sağlayan grup köy yolunda önemli köprü, menfez ve sanat yapıları gerçekleştirdik. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kendi yol ağlarında bulunan Palu, Beyhan, Gökdere güzergâhındayeni bir yol planlaması bulunmaktadır.
 
Dernek yönetimi ile bu yol planlamasını ve İl Özel İdaresini ilgilendiren diğer konuları istişare ettik. Başkan ve yönetim kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum”.
 
25 Mart 2015 Çarşamba, 15:46
2302 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Gökdere Derneği’nden Genel Sekreter Bilginoğlu’na Ziyaret