657 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Genç İHH’dan “Teksas'tan Hakikate Yolculuk Konferansı”
Genç İHH’dan Teksastan Hakikate Yolculuk Konferansı
Elazığ Genç İHH tarafından tertiplenen “Teksas'tan Hakikate Yolculuk Konferansı” gerçekleştirildi. 
 
Elazığ Genç İHH tarafından düzenlenen ve Yazar Najla Tammy Kepler’in konuşmacı olarak katıldığı “Teksas'tan Hakikate Yolculuk Konferansı” yoğun bir katılımla yapıldı.
 
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan konferans Kur'an'ı Kerim Tilaveti ile başladı.
 
Ardından bir değerlendirme yapan Elazığ Genç İHH İl Başkanı Ubeyd Abdullah Kaya Genç İHH olarak ana amaçları olan alan el ile veren eli buluşturma misyonu ile birlikte bu türlü etkinlikler gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Najla Tammy Kepler hakkında da bilgi veren Kaya, Kepler’in 1971'de Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyaya geldiğini, çocukluğundan itibaren fıtratının sesini dinleyerek sürekli sorgulama içerisinde olduğunu ve 19 yaşında Müslüman olmaya karar verdiğini belirtti. Yazarın 2005'te Türkiye'ye yerleşmeye karar verdiğini ve “Huzura Doğru Beş Büyük Adım” ile “Teksas'tan Hakikate Yolculuk” adlı kitaplarının bulunduğunu sözlerine ekledi. 
 
 
Yazar Najla Tammy Kepler ise konuşmasında yetişme ortamından yola çıkarak fikri arayışlarının neticesinde İslam’a uzanan yolculuğunu ve ardından Türkiye’ye yerleşmesine kadar geçen süreci anlattı. 
Yazar Kepler konferansın ardından kitaplarını imzaladı. 
 
20 Şubat 2018 Salı, 15:56
657 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Genç İHH’dan Teksastan Hakikate Yolculuk Konferansı