292 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Genç Çiftçilere Eğitim Verildi
Genç Çiftçilere Eğitim Verildi
04-05 Aralık 2018 tarihlerinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Genç Çiftçilere eğitim verildi.
 
İl Müdürü Turan KARAHAN eğitim öncesi yaptığı konuşmada tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla üç yıldır uygulanan projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade etti.
 
“İlimiz genelinde toplam 669 Genç Çiftçimiz 20 milyon liralık hibeden yararlandı”
 
İl Müdürü KARAHAN, konuşmasının devamında; " Elazığ merkez ve ilçelerinde toplam 669 genç çiftçimiz 20 milyon liralık hibeden yararlandı. Proje kapsamında;348 büyükbaş hayvan, 137 küçükbaş hayvan, arıcılık, kanatlı tesisi, kapama meyve bahçesi, örtü altı tesisi, bağcılık ve üzümsü meyveler, mantar yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitkiler ve coğrafi işaretli ürünler gibi birçok konuda destek verdik.  Genç çiftçilerin yürüttükleri bitkisel ve hayvansal üretimde kendilerini geliştirmeleri için bu tür eğitimler verilmeye devam edilecektir” dedi.
 
Eğitimlere katılan genç çiftçilere yararlandıkları projeler dikkate alınarak; Bitki  Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele, Yem Bitkileri Yetiştiriciliği, Süt İneklerinde Sağım Teknikleri, Buzağı Bakımı ve Beslemesi, Hayvan Hastalıkları İle Mücadele, Ahır Bakımı ve Hijyeni gibi konularda teknik personel tarafından eğitim verildi.
 
İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ, teknik personel ve projeden yararlanan genç çiftçilerin katıldığı eğitim sonunda, Genç Çiftçilere katılım belgesi verildi.
06 Aralık 2018 Perşembe, 16:58
292 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Genç Çiftçilere Eğitim Verildi