374 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim” Projesinin Açılışı Yapıldı…
Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim Projesinin Açılışı Yapıldı…
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim" projesinin açılış töreni İçme köyü İlk ve Ortaokulunda gerçekleşti.
 
      Açılış Törenine; Vali Yardımcıları Mehmet Fevzi DÖNMEZ,  Erkan KAÇMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Masar AYAZ, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zeki ULUFER, İl Müdür Yardımcısı Vedat ERGÜN, Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı, İçme Karokol Komutanı, Kurum, Kuruluş ve Şube Müdürleri, STK temsilcileri, Muhtarlar, Öğretmen ve Öğrenciler Katıldı.
 
     Okul Müdürü Fahri KARATAŞ'ın açılış konuşmasının ardından, proje ile ilgili açıklamalarda bulunan  İl Müdürü KARAHAN; "Günümüzde çocuklar tabiattan uzak bir yaşam sürüyor. Çocuklarımıza doğa bilincini kazandırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa proje hazırladık.
 
   "Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim" projesinde mini hayvanat bahçesi, balık müzesi, sera ve tohum stantları mevcut. Bu proje ile şehirde yaşayan çocuklarımız tabiattaki canlıları yakından tanıma imkanı bulacak. Çevre bilinci kazanarak yaşadıkları çevrenin dışındaki güzellikleri fark edecek. Bundan sonraki hedefimiz bu projeyi ilimizdeki diğer öğrencilere  tanıtmak olacaktır."
 
    Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi DÖNMEZ ise böyle güzel bir projenin açılışında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, uygulama ile çocuklarımız bitki yetiştirerek, daha önce görmedikleri hayvanları görecektir, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
 
      Program sonunda "Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim"  projesi kapsamında açılan stantlar gezildi.
11 Mayıs 2018 Cuma, 19:14
374 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Gen Kardeşim Değil Can Kardeşim Projesinin Açılışı Yapıldı…