693 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“FÜ Çim Sahası 2.Lig İçin Uygun Değil!”
FÜ Çim Sahası 2Lig İçin Uygun Değil!
Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner, Fırat Üniversitesi ve Gençlik Merkezi Sahası’nın 2.Lig standartlarına dönüşmesinin mümkün olmadığını söyledi…
 
Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner yapımı devam eden yeni stadyum çalışmaları ve gelecek sezon Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda günışığı’na özel açıklamalarda bulundu…
 
Mevcut yerinde yapılacak olan yeni stadyum çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele edecek Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda alternatifleri arttırdıklarını belirtti.
 
Gençlik Merkezi Sahası için Türkiye Futbol Federasyona yaptıkları yazılı başvuru sonunda Elazığ’a gelen heyetin incelemeler yaptığını ancak 2.Lig standartlarına uygun olmadığı için buradan vazgeçtiklerini söyledi.
 
Suphi Döner Fırat Üniversitesi Çim Sahası içinde Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’la görüştüklerini ancak bu sahanında 2.Lig standartlarına dönüşmesinin mümkün olmadığını kaydetti.
 
29 Haziran’da açılacak İl Spor Merkezleri konusunda da gazetemiz aracılığıyla ailelere çağrıda bulunan İl Müdürü Döner Gençlik Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Sosyal Medya’dan, Sosyal Hayata’ Projesi kapsamında çocukları spora teşvik etmesi çağrısında bulundu.
 
Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner’in spor servisimize yaptığı açıklama şöyle;
 
*Gençlik Merkezi için federasyondan heyet geldi…
 
“Mevcut yerle ilgili şuanda çalışmalar devam ediyor. yer yer lokal santraller kuruldu. Harfiyat çalışmaları şuan yapılıyor. Rutin çalışmalar devam ediyor. Şuanda bir sıkıntı yok. Gelecek sezon çalışmaları için federasyona yazı yazdık. Federasyondan geldiler Gençlik Merkezinin mevcut yeri için. Orada 2.Lig standartları için bir şey çıkmıyor. 2.Lig maçlarını oynatmaya uygun değil.”
 
*FÜ Çim Sahası yetersiz…
 
“Fırat Üniversitesi Çim Sahası içinde ben rektör beyle görüştüm. Rektör bey şunu söylüyor. Fırat Üniversitesi Çim Sahası’nın 2.Lig standartlarına dönüşmesi için, bende arkadaşlara baktırdım mekan ve çevre düzeni mümkün değil. Orda yapılacak bina için müştemilatı çok büyük olması gerekiyor. Örnek vereyim soyunma odaları, kondisyon odaları, basın odalarının olması için müştemilatın çok olması gerekiyor. Ama yetersiz kalıyor. Oraya bina konuşlanmıyor. Biz alternatifleri artırıyoruz. İnşallah gelecek haftasonuna kadar somutlaştırırız. Arkadaşlarımız maliyetleri de araştırıyor. İnşallah gelecek haftasonuna kadar herşey netleşecek yer konusunda. Doğukent’te yapılacak Futbol Köyü projesi içinde belediyeden meclis kararı çıkmasını bekliyoruz.  Arkadaşlarımız o konunun da takipçisi. Biraz meclisin oturmasını bekliyoruz.”
 
*‘Sosyal Medya’dan, Sosyal Hayata’ Projesi için ailelere çağrı…
 
“Her sene 29 Haziran’da açtığımız spor merkezleri için ailelerimize çağrıda bulunayım sizin aracılığınızla. Spor tesislerimiz onların malıdır. Çocuklarını spora yönlendirsinler. Birçok branşta il spor merkezlerinde uzman antrenörlerimiz nezaretinde spor yapacaklar gönüllerince. Kayıtlarımız ramazandan sonra başlayacak. Mutlaka çocuklarımıza uygun bir alan bulacaklardır. Bakanlığımızın ‘Sosyal Medya’dan, Sosyal Hayata’ Projesi var. Bir nevi aslında o projeyi de il spor merkezlerinde uygulamış olacağız. Çocuklarımız, gençlerimiz sosyal medyanın başından ayrılıp hem gelişimleri ve hemde sağlıkları için spora yönelecekler. Sporla geleceklerini biçimlendirecekler. Biz bu konuda ailelerimizi önemsiyoruz.”
 
15 Mayıs 2019 Çarşamba, 16:18
693 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
FÜ Çim Sahası 2Lig İçin Uygun Değil!