381 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
FIRAT EDAŞ’TAN KAMUOYUNA ‘GENEL AYDINLATMA DENETİMİ’ DUYURUSU
FIRAT EDAŞ’TAN  KAMUOYUNA ‘GENEL AYDINLATMA DENETİMİ’ DUYURUSU
4-13Kasım2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Genel Aydınlatma Denetimi’ kapsamında; Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illeri ile bu illere bağlı ilçelerin ve köylerin bazı bölgelerindeki sokak ve cadde aydınlatma armatürleri, kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de yanar halde tutulması söz konusu olacaktır. 
 
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.,faaliyet bölgesinde yer alan aydınlatma armatürleri ile sokak aydınlatma sayaç devreleri, mevcut aydınlatma tesisleri, Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nin 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında denetimden geçecektir.
 
Bu bağlamda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün Genel Aydınlatma Denetim ekiplerince sahada kontroller yapılacaktır.4 Kasım Pazar günü başlayacak ve 13 Kasım Salı günü sona erecek denetim süresince; gündüz saatlerinde bazı bölgelerde,  sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.  
 
Enerjinin verimli kullanılması ve tasarruf edilmesi yönündeki bilinçle vatandaşlarımızıngündüz yanan sokak lambaları için yaptığımız bilgilendirmeyi dikkate alarak, arıza ve ihbar bildiriminde bulunmamalarını kamuoyuna saygıyladuyururuz.
 
02 Kasım 2018 Cuma, 12:48
381 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
FIRAT EDAŞ’TAN KAMUOYUNA ‘GENEL AYDINLATMA DENETİMİ’ DUYURUSU