235 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“FIRAT EDAŞ’TAN BORÇ YAPILANDIRMADA SON ÇAĞRI”
FIRAT EDAŞ’TAN BORÇ YAPILANDIRMADA SON ÇAĞRI
31 Ekim tarihine uzatılan borç yapılandırma kampanyasının bitimine bir hafta kalması ile Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., kampanyadan hala yararlanamayan müşterilerine avantajlı fırsatı kaçırmamaları için son çağrısını yaptı. 
 
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 932 bin aboneye kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ;mesken, tarımsal sulama ve ticarethane tarife grubuna dâhil tüm abonelerinin geçmişten gelen borçlarına ödeme kolaylığı sağlayarak müşterilerinin yanında olmaya da özen gösteriyor. 
 
Yoğun talep üzerine uzatılan kampanyada son haftaya gelinmesi ileFırat EDAŞ;borç kapsamındaki müşterilerini avantajlı fırsattan yararlanabilmeleri içinmüşteri merkezlerine başvurmaları yönünde bilgilendirdi.
 
2017 ve öncesi yıllara ait, icra ve dava aşamasında elektrik borcu olan tüm müşterilerin yararlanabildiği kampanya kapsamında; müşterilereborcunu taksitlendirme ve gecikme faizini silme imkânı sunuluyor. 
 
Kampanyaya başvuran müşteriler elektrik borcunun anaparasını peşin ödemesi halinde gecikme faizinde, yüzde 100’e varan indirimden faydalanabilecek.Tamamını peşin ödeyemeyen müşterilere ise12 aya varan taksitlendirme kolaylığı sağlanacak. 
Kampanya iletaksitlendirme fırsatından yararlanan müşterilerine hatırlatmada bulunanFırat EDAŞ, protokolün bozulmaması adına taksitlerin ihmal edilmeden zamanında ödenmesinin önemli olduğuna işaret etti. Aksi takdirde yapılan protokolün geçerliliğini yitireceği ifade edildi. 
 
Şirket tarafından yapılan açıklamada kampanyanın 31 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai bitiminde sona ereceği, hiçbir şekilde uzatılmayacağı ve tekrar edilmeyeceği vurgulandı. 
 
Yapılan bilgilendirmede borç yapılandırma kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerin belirlenen tarihe kadar Fırat EDAŞ’ın Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerindeki müşteri merkezlerine başvurmaları gerektiğine dikkat çekildi. 
 
26 Ekim 2018 Cuma, 15:48
235 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
FIRAT EDAŞ’TAN BORÇ YAPILANDIRMADA SON ÇAĞRI