336 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
FIRAT EDAŞ İLE KUŞLAR BÖLGEDE ÖZGÜRCE UÇUYOR
FIRAT EDAŞ İLE KUŞLAR BÖLGEDE ÖZGÜRCE UÇUYOR
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., ‘Özgür Kuşlar’ sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamındaenerji nakil hatlarındaki 3 bin 600 direkte izolasyon çalışmalarını tamamladı.
 
Kesintisiz ve kaliteli enerji arzını Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde en iyi şekilde sunmanın gayreti içinde çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, bölgede gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından da söz ettiriyor. Fırat EDAŞ,‘Özgür Kuşlar’adıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmayla ilgiliverileri kamuoyu ile paylaşarak, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı. 
 
‘Özgür Kuşlar’ projesi ile kuş türlerindeki çeşitliliği ve ülkemizde göçmen kuşlarınönemli yol güzergahına sahip faaliyet bölgesinde, enerji hatlarında meydana gelen çarpmalara bağlı kuş ölümlerin önüne geçilmesi hedefleniyor. Proje ile Fırat EDAŞ,havai şebekelerindeki3 bin 600 direğinizolasyonunugerçekleştirdi. Ayrıca sorumluluk alanındaki 11 indirici güç trafosundacanlıların temasını engellemek için gerekliizolasyon çalışmalarını tamamladı. 
 
3 BİN 600 DİREĞEKORUYUCU APARAT
 
Proje ile bölgede enerji hatlarında çarpılmadan kaynaklı kuş ölümlerinde yüzde 70 oranında azalmanın yaşandığına dikkat çeken Fırat EDAŞ Şirket Müdürü Önder Bagır, “Bölgemiz,barajve nehirleri ile göçmen kuşlarınülkemizdeki önemli durakları arasındadır. Böylesi önemli bir güzergahta, kuşların can güvenliği içinde özgürce uçabilmeleri bizlerin en büyük arzusudur. Bu nedenle projemize, ‘Özgür Kuşlar’ adını verdik. Yaptığımız çalışma ile sadece enerji nakil hatlarında izolasyon çalışması gerçekleştirmedik; aynı zamanda 3 bin 600 direkte yerleştirdiğimiz aparatlarla kuş ölümlerine karşı koruyucu önlemlerde aldık. İl merkezlerinde büyük kısmını gerçekleştirdiğimiz havai enerji hatların yer altına alınması faaliyetlerinide yineilçe ve köylerde devam ettiriyoruz” dedi. 
 
ÖNDER BAGIR: “DOĞAL YAŞAMA VE ÇEVREYE KARŞI SAYGI MİSYONU İLE HAREKET EDİYORUZ”
 
Proje kapsamında direklerdeki göçmen kuş yuvalarında da koruyucu önlemler aldıklarını hatırlatan Önder Bagır, “Ekiplerimizgöç öncesi bölgede büyük titizlikle gerçekleştirdikleri tarama faaliyetleriile göçmen kuşların yuva yaptığı direkler tespit edildi.Yuva olduğu tespit edilendireklerdeenerji kesilerek, gerekli koruyucu bakımlar da yapıldı. Böylece dönüş süresince göçmenkuşlarının yuvalarında güvenle kalması da sağlandı.Fırat EDAŞ olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Özgür Kuşlar’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında enerji nakil hatlarında izolasyon ve direklerde koruyucuönlemlerin sağlanması devam edecek. Şirket olarak her zaman doğal yaşama ve çevreye karşı saygı misyonu ile faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Bu bağlamda Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum.”
 
05 Ekim 2018 Cuma, 15:04
336 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
FIRAT EDAŞ İLE KUŞLAR BÖLGEDE ÖZGÜRCE UÇUYOR