531 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Fırat, Aksaray'daki Utanç Verici Olaya Tepki Gösterdi
Fırat Aksaraydaki Utanç Verici Olaya Tepki Gösterdi
 
Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi Şube Başkanı Metin Fırat, Aksaray'da bir okulda otizmli çocukların yuhalanması olayına tepki gösterdi. 
 
Fırat yaptığı açıklamada, "Engelli olmak, Engelli olarak yaşamak ve Engelli annesi babası yakını olmak ne bir suçtur nede bir günahtır. Engelli olmak Cenab-ı Allah'ın biz insanoğluna lütuf ettiği bir sınavdır bir imtihandır.Hiç bir insanın engelli  bir insana dil uzatma, hakaret etmeye ve toplumdan dışlamaya her hangi bir nedenle hakkı yoktur. Bunu yapmak insanlığa  sığmayan bir davranıştır. Bu sebeple Aksaray ilinde Mehmetçik İlkokulunda sözüm ona kendini İNSAN zanneden, sözüm ona kendini Anne-Baba zannedip otizmli çocuklarımızın özel sınıfının kapatılmasını isteyen ama İnsanlıktan nasibini alamamış bu kişileri nefretle kınıyorum. Ülkemizde yaşayan yaklaşık 10 Milyon Engellimiz adına İnsanlıktan nasibini alamamış bu kişilerin toplum İfşa edilmelerini ve hukuk çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılmalarını temenni ederim.
 
Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi olarak bu konunun takipçisi olacağımızı, Ülkemizde yaşayan yaklaşık 10 Milyon Engellimizin dün olduğu gibi bugünde, yarında yanlarında dimdik olduğumuz tüm kamuoyuna saygılarımla duyurulur." ifadelerine yer verdi.
08 Kasım 2019 Cuma, 17:53
531 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Fırat Aksaraydaki Utanç Verici Olaya Tepki Gösterdi