725 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUM"
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUM
Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit KARATAŞ, Türk milletine 15 Temmuz’u yaşatan FETÖ Terör Örgütünü lanetlediğini bildirip, kamu kurum ve kuruluşlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde durduğu Yenikapı Ruhunun canlandırılması gerektiğini ifade etti.
 
 
Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit KARATAŞ, sendika binasında basın mensupları ile bir araya geldi.
 
 
Başkan Karataş; “15 Temmuz Türkiye’nin büyük bir badire atlattığı gündür. Türk Milletinin bu büyük zaferini kutluyoruz. 15 Temmuz öncesinde Türkiye’de büyük bir yapılanma ile karşı karşıya olduğumuzu kadrolaşmanın, devlet kadrolarında paralel bir yapının olduğunu Kamu Sağlık-Sen olarak defalarca dile getirdik. Üzülerek ifade ediyorum ki keşke haklı çıkmasaydık, keşke bugünleri yaşamasaydık. 15 Temmuz gecesi bizim ne kadar halkı olduğumuz, Türkiye’nin ne kadar büyük bir tehlikede olduğunun gerçeği ile yüz yüze geldik. Böylesine tehlikeli ve vahim bir olayı bizlere yaşatan hain FETÖ Terör Örgütünü lanetliyorum” dedi.
 
Kamu Sağlık-Sen olarak her zaman haklının ve doğrunun yanında olma becerisini gösterebilmek için çaba sarf ettik. Türkiye’nin başına ne geldiyse özellikle devlet kadrolarında oluşan paralel yapılanmalardan meydana gelmiştir. Biz bu paralel yapılanmanın önüne geçilebilmesi ve Türkiye’nin yeni 15 Temmuzlar yaşamaması için mutlaka liyakat ve bilginin ön planda tutulduğu, devlet memurlarının alınmasını temenni ediyoruz” diyen Karataş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan özellikle ‘Yenikapı Ruhuyla’ Türkiye’de büyük bir atılım başlattı. Büyük bir birleşme ve dayanışmanın önü açıldı. Üzülerek ifade ediyorum özellikle bürokratlar, bürokrasi ve kamuda maalesef ‘Yenikapı Ruhunu’ açamadılar. Kamu kurum ve kuruluşlarına maalesef Yenikapı Ruhu gelmedi. Hala bazı kişiler özellikle bu ruhun kamu kuruluşlarına gelmemesi için özen göstermektedirler” ifadelerini kullandığı açıklamasında şunlara değindi:
 
 
“Türkiye olarak atlattığımız bu badire bize hem ekonomik ve siyasi yönden bir girdabın içerisine soktu. Bur girdaptan mutlaka çıkmamız lazım. Bunun yolu Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği Yenikapı ruhunun tüm kamu kuruluşlarında, halkın içerisine girmesi ve bu ruhun yaşatılması gerektiğine inanıyoruz. Bir daha bu tür terör olaylarının yaşanamaması için Türk milletinin el birliğiyle mücadele yeteneğini tekrar kullanarak büyük bir şahlanış içerisine girmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu yapılanmalar devletin hem temel esaslarını hem de ekonomisini bozmuştur. Şuanda 15 Temmuz’dan sonra kamu kurumlarında özellikle eğitim ve sağlık alanında bir takım aksaklıkların meydana geldiğini görüyoruz. Bunun nedeni hükümetimizin terörle uğraşmaktan, bu konulara gereken hassasiyeti gösteremediklerine inanıyoruz. İnşallah bu tür olaylar Türkiye’de bir daha yaşanmaz. Kamu Sağlık-Sen olarak devletten yana olan duruşumuzu dün olduğu gibi bugün de gösterdik, yarın da göstereceğiz. Bizim sendikal tarzımız her zaman devletçi ve milletçi olmuştur. Tüm haklarımızı bir kenara bırakarak önce ülkemiz diyen bir sendikanın mensuplarıyız.
 
Tekrar sesleniyoruz. Cumhurbaşkanımızdan Valimize, kurum ve kuruluşlardaki tüm amir ve memurlara sesleniyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği birleşme, dayanışma ve kaynaşmanın yaşandığı Yenikapı Ruhunu, canlandırın. Sadece sizden olanlara değil sizden olmayanlara da yer verin. İnanıyoruz ki daha kutlu, mutlu günler Türkiye’nin önündedir. İslamiyet’in kuruluşundan bugüne kadar, Anadolu’ya gelişimizden Malazgirt’ten bugüne kadar, Din-i İslam için ve Türk vatanının korunması için şehit olan tüm Şehitlerimizi yad ediyoruz. Türk milleti şehit ve gazileri ile övünüz. İnşallah Allah bizlere bir daha 15 Temmuz gibi vahim bir süreci yaşatmasın, bu tür terör örgütleri ile mücadele etme kudretini de devletimize ve milletimize versin.” dedi.
 
13 Temmuz 2018 Cuma, 23:48
725 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUM