2107 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
FETHİYE ATLI AK PARTİYE GEÇTİ
FETHİYE ATLI AK PARTİYE GEÇTİ
Keban ilçesinin Bağımsız Belediye Başkanı Fethiye Atlı, AK Parti'ye geçti.
 
AK Parti'den aday gösterilmediği için 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine bağımsız giren ve seçimi kazanan Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, genel merkezin daveti üzerine AK Parti'ye geçti. 
 
Başkan Fethiye Atlı, AK Parti Grup toplantısına da katılarak, yuvaya döndüğünün fotoğrafını paylaştı. 
 
Grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından Başkan Fethiye Atlı'ya parti rozeti takıldı. Atlı'ya rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı. Atlı ile beraber AK  Parti'ye farklı illerden 5 belediye başkanı daha katıldı.
 
SÜRPRİZ OLMADI
 
Seçimlerde AK Parti'den aday gösterilmediği üzgün olduğunu her fırsatta dile getiren Fethiye Atlı, AK Parti'ye ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a küskün veya kırgın olmadığını dile getirmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan davet gelmesi halinde AK Parti'ye geçeceğini ifade etmişti. 9 ay sonra  Genel Merkez'den gelen teklifi kabul eden Başkan Fethiye Atlı, AK Parti'ye geçti. 
 
GAZETECİ NAFİZ KOCA KÖŞESİNDEN DUYURMUŞTU
 
Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'nın AK Parti'ye katılacağını  Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı, günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca, 10 Ocak 2020 tarihli köşe yazısında kaleme alarak kamuoyuna duyurmuştu. 
 
Gazeteci Nafiz koca, yazısında, " Her şey bir tarafa eskiden aday gösterilmeyenlerin kaderlerine rıza gösterdiklerine şahadet ederlerken artık aday gösterilmeyenlerin bağımsız aday olarak meydanlara çıktığını ve halkta karşılığının olduğunu gördüler.
Onun için başlarını ellerinin arasına alarak düşündüler ve doğruyu buldular: küskünleri barıştırıp, gidenleri yeniden yuvaya döndürmenin adımlarını attılar.
 
Bu bağlamda Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da yuvaya dönme girişimleri başlatıldı.
 
Sanırım yuvaya ilk dönecek olan 31 Mart seçimlerinde Ak Partiden aday gösterilmediği için bağımsız olarak Belediye Başkanı seçilen Keban Belediye Başkanı Sayın Fethiye Atlı olacak.
 
Hani mümkün değil diyebilirsiniz, teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda ilimiz milletvekillerinden Sayın Metin Bulut’un bir beyanında Sayın Atlı’ya hitaben; “Cumhurbaşkanlığı makamından bir teklif gelirse ben gelirim” demek bir kibirli bakış açısıdır” sözlerini hatırlayarak imkansız da diyebilirsiniz ama sadece dediklerinizle kalırsınız.
Zira Ak Parti Genel Merkezine yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre; yaklaşık 10 gün içerisinde toplu bir törenle Keban’ın bağımsız Belediye Başkanı Sayın Fethiye Atlı’nın yakasına Ak Parti rozeti bizzat Cumhurbaşkanı tarafından yeniden takılacak.
 
FETHİYE ATLI KİMDİR?
 
Fethiye Atlı, 1963 yılında Keban İlçesine bağlı Gökbelen Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Keban Fevzi Çakmak İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Keban Lisesi'nde okudu.
 
1990 yılında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Gümüşhane İli Şiran İlçesi Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisi'nde çalıştı. 1993 yılında Elazığ Defterdarlığı Vergi Dairesi'ne tayin oldu. Aynı sene Keban İlçesinin Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisi'ne tekrar ataması yapıldı.
 
Atlı, 2009 Yerel Seçimleri'nde Saadet Partisi'nden Keban Belediye Başkanı Adayı oldu. 2011 yılında HAS Parti'nin kurulması ile HAS Parti Keban İlçe Teşkilatı'nı kurdu. HAS Parti, AK Parti birleşmesinden sonra AK Parti'ye geçti.
 
 
14 Ocak 2020 Salı, 13:20
2107 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
FETHİYE ATLI AK PARTİYE GEÇTİ