26 Aralık 2017 Salı, 688 kişi okudu
MİR MURAT DEMİR
EVLENECEKSENİZ !
Evleneceğiniz kişinin ilk sınavı,tarife gereksiz,herkesin malumu.
 
Fiziksel ve sosyal durumuna,değer ve meziyetlerine bakar,optimum seviyenin altında olmamasına özen gösterirsiniz.
 
Yazacaklarım ise mutlak doğru değil,yazanın yorumu.
 
Önerimdir,
 
öngörümdür,gözlemleriniz ve çok seçenekli okumalarınız sonucu aldığınız karar,en doğru karardır.
 
İnsan kararını kendi vermiş ise sonuçlar istediği gibi olmasa dahi,kızgınlığı daha az olacak,iyi olması adına verdiği mücadelede ki enerjisi yüksek olacaktır.
 
Adam olması ve adam olmanın tüm eksikliklerini yok etme adına verdiği mücadele devamlılık halinde olsun.
 
Adam olmak bir mertebe değil,bir süreçtir.Analitik düşünce yetisine sahip olması bir kazançtır .
 
Alışılagelmiş fiziki yapısı,değerleri,önemsedikleri,hassasiyet ve zaafiyetlerine vakıf olun.
 
Samimi ve olduğu gibi davranışı,riyadan uzak halleri artı puanlarına sebeptir.
 
Yazdıklarımda cinsiyet hedefi aramayın,erkek iseniz kadında,kadın iseniz erkekte olması gereken hasletleri dile getirmek çabasıyla yazıyorum.
 
Erkek dışarıdan gelirken ekmek getirmenin ötesinde ıvır,zıvır diye genelleme yaptığımız,poşetinde olmasından mutlu olacağınız şeyler var ise yol doğru.
 
Erkek eve geldiğinde karnını doğurmak üzere sofra kurulmuş ise bu bir yeterliliktir ama eksiktir,mutlu olmanıza sebep rutin dışı bir uğraşla size yapılan bir ikramdır.
 
Pasta,börek,çörek,gördükleriniz
 
Dışında,tatdıklarınız dışında,yanında sunulan içecek içinde aynı tanımlamadayım,çay,kola,kahve dışında özenerek hazırlanılmış bir limonata,özel katkıları ile hazırlanmış,özenilmiş,güzel olması için emek sarfedilmiş,sevgi
eklenmiş.
 
Sohbetlerinizde ileriki yıllara dair hayal ve öngörüleri,hedefleri iyi dinleyin.
 
Birinin anlatımında,yirmi yıl kadar sürer ama dünyevi birikimlerimizi yaptıktan sonra şu ülkeye tatile gideriz,sen benim fotoğraflarımı çekersin diyor ise,hayallerde dahi biz olmayı başarmışsınızdır.
 
Her sohbetinizin içinde ve sonralara dair hayallerde iki kişilik düşler var ise,dile getiriliyor ise siz olayı kafalardan yüreklerinize taşımaya başlamışsınız.
 
Öngörülerinizde sahiplenmek,birlikte gezmek eğlenmek ötesinde,karşılıklı istikbalinizde birbirinizin gelecek yıllarında kariyer,kazanım hallerini görmek gereği vardır.’
 
’Sen on yıla kalmaz yurt dışı gezilerine katılma hakkı kazanırsın’’ ya da ‘’senin kurumun başına geçmen on yılı bulmaz’’ hayal ve inanışları birlikteliğinizin hazzı ve devamlılığı gibi,karşılıklı egolarınızdan sıyrılma hallerinizdir.
 
Uzun vadeli plan ve hayallerde olduğu gibi,içinde olduğunuz günler içinde karşılıklı öngörü ve beklentilerinizde hoşlukları,gerçeklikleri,beklentileri iyi analiz edin.
 
Öngörüleriniz ileriki hayatınızın provasıdır.
 
Sadece akıl temelli ya da yürek temelli konuşmalar kısmi mutluluk getirse dahi bir yanı eksiktir.Akıl ve yürekle,çift kişilik plan,program,öngörü sohbetleri ise mutlu bir evliliğe giden yolun temelleridir.
Okuyucu Yorumları
Haberler
EVLENECEKSENİZ !