298 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Ergen: "Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz"
Ergen Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz
Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, "Yeni dönemde, Elazığ'ın hangi konuda sakıntısı varsa biz üzerine gitmeye kararlıyız." dedi.
 
Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı, Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca'yı ziyaret etti.
 
Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ergen, kent konseyi olarak şehrin hakkını ve hukukunu koruma noktasında kendilerini sorumlu hissettiklerini belirterek, "Yeni dönemde, Elazığ'ın hangi konuda sakıntısı varsa biz üzerine gitmeye kararlıyız." dedi.
 
"BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"
 
Elazığ'ın birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Ergen, "Hem şehre vizyon kazandırmak hem de şehirde yanlış gittiğini düşündüğümüz şeylerle ilgili her alanda fikrimizi beyan etmekten geri durmayacağız. Bu şehrin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Birlikte yönetime ihtiyacı var. Aslında birlikte yönetim hep lafta kaldı bu şehirde. Seçilenler bildiklerini yaptıklar. Seçenler çok müdahil olamadılar. Bazen STK'larımız çok fazla dikkate alınmadı. Sorunlar ötelendi. Kent Konseyi olarak yeni dönemde, yürütme kurulu üyelerimizle birlikte aldığımız kararlar doğrultusunda bu şehrin hangi konuda sakıntısı varsa biz üzerine gitmeye kararlıyız. Bu, birileriyle kavga edeceğiz, ters düşeceğiz anlamına gelmesin. Biz doğu olanı ortaya koyarız. Yapmak bizim işimiz değil. Yapmak, siyasi, mülki iradenin işidir. Ama biz en azından yanlış gittiğini düşündüğümüz şeyleri cesurca haykıracağız. Önümüzdeki dönem yine Elazığ'ın gerek spontane gelişen sıkıntılarını ve sorunlarını, gerekse kronikleşmiş var olan sorunlarına parmak basacağız. Konunun uzmanlarıyla görüş alışverişinde bulunacağız. Bizim her konuya vakıf olmamız mümkün değil. Ama sıkıntılı olduğunu düşündüğümüz konularda konuyla ilgili arkadaşlarımızı bir araya getirip ortak akılla hareket edeceğiz. Bu anlamda gazetenizin de önerilerini ve desteklerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.
 
KOCA: "KENT KONSEYİNİN GÖREVLERİNİ BİZ BELEDİYEDEN DAHA ÇOK ÖNEMSİYORUZ"
 
Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı, Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öncelikle Kent Konseyine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kent Konseyi Genel Kurulunda yaptığım konuşmada bahsettiğim gibi, biz basın olarak ve bir Elazığlı olarak kent konseyinin resmi kişiliğini ve yapacağı hizmetleri önemsiyoruz. Kent konseyi bir şehrin sivil yönetimidir. Resmi kurumlardan bağımsız ama resmi kurumları harekete geçirecek projeler ve önerilerle kent konseyinin şehre katma değer sağlayacağına inanıyorum. Tabi kent konseyini bu dönem diğer dönemlere göre mukayese ettiğimiz zaman en şanslı durumu şudur ki siyasetten bağımsız ve mevcut belediye başkanının önerisine 'ben herkesle çalışıyorum' diyerek sizleri özgür bırakmasıdır. Bu demektir ki özgür bir şekilde belediye veya şehirle ilgili problemlerde belediye başkanına önerilerinizi rahatlıkla götürebileceksiniz. Çünkü bugün belediyelerde şehir adına önemli kararlar meclislerde alınıyor. Kent konseyinin en önemli maddelerinden biri kendi aranızda şehirle alakalı almış olduğunuz kararları belediyeye götürdüğünüzde, takip eden ilk meclis toplantısında belediyenin yasal olarak bunu dikkate alıp oylamaya sunmasıdır. Bu nedenle de kent konseyinin görevlerini biz belediyeden daha çok önemsiyoruz. Dolayısıyla ben tebrik ediyorum. Yapacağınız çalışmalarda cemiyet olarak kent konseyinin yanında olacağımızı deklare etmiş olayım." ifadelerini kullandı.
 
08 Ağustos 2019 Perşembe, 16:25
298 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Ergen Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz