1728 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Ergen ; "Katillerin Verdiği Kararı Tanımıyoruz"
Ergen  Katillerin Verdiği Kararı Tanımıyoruz
Memur-Sen Elazığ il temsilciliği "Mursi'ye destek, Sisi'ye lanet" eylemi yaptı.
Elazığ öğretmenevi önünde bir araya gelen Elazığ Memur-sen ve bağlı sendika üyeleri  Mursi’ye destek mitingi düzenledi.
Mitinge Ak Parti il Başkanı Nusret Çoban, Ak Parti Millet vekili adayı Serpil Bulut ve Memur-Sen’e bağlı sendika başkan ve yöneticileri katıldı.
 
Toplanan gurup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Elazığ il temsilcisi Murat Ergen” vakit Siyonistlere, emperyalistlere, diktatörlere, darbecilere dur deme vaktidir”dedi.
 
"KATİLLERİN VERDİĞİ KARARI TANIMIYORUZ"
 
Öğretmenevi  önünde toplanan guruba seslenen Ergen, " Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor,  silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz. Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi'nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır"
 
"İDAM KARARLARI MISIR'DAKİ VAHŞETİN TESCİLİDİR"
 
"Mursi’ye ve Mısır halkına karşı veriline haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları, despotizmi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" diyen Ergen, "İdam kararları Mısır’daki vahşetin tescilidir. Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir" dedi.
 
"İZZETLİ DURUŞU CEZALAR TESLİM ALAMAZ"
 
Sözleri sıklıkla sloganlarla kesilen Ergen, "Haklı olanları cezalar susturamaz, gerçekleri darbeciler örtemez. Mısır halkının izzetli duruşunu ve iradesini cezalar teslim alamaz. İspat edilmiş tek suç bulunmazken milletin seçtikleri yargılanamaz, siyasi kararlarla özgür düşünce esir alınamaz, baskı, dayatma, idam sehpaları direnişi durduramaz. Kazanacağız… Zalimlere karşı iyiler kazanacak, siyonizmin tetikçisi darbeciler onuruna sahip çıkanları diz çöktüremeyecek. Mısır’a Ortadoğu’ya özgürlük direnişle gelecek" diye konuştu.
 
 "BATI'NIN İKİ YÜZLÜ TUTUMU GÜN YÜZÜNE ÇIKTI"
 
 Konuşmasında Batı'nın çişfte standart uygulamalarına da tepki gösteren Ergen, "Mursi’nin ilkeli ve tavizsiz tutumu karşısında acziyet içine düşenler, bugün Muhammed Mursi’yi, darbe karşıtlarını nasıl ve niçin yargıladıklarını hiç kimseye anlatamazken Batı bu zulme ortak oluyor. Mısır'daki meşru hükümetin darbe yoluyla iktidardan uzaklaştırılmasına sessiz kalan dünyanın bugün yeni katliamlara kapı araladığını,  ilkesel temelde kararlı bir duruş sergilemediklerinden darbecilerin zulmü bir adım daha öteye götürmeye çalıştıklarını görüyoruz.  Son hukuksuz karar ve Batı’nın sessizliği dünya sisteminin nasıl adaletsiz olduğuna ışık tuttu. Haksız hukuksuz kararlar karşısında sessiz kalan, darbecilere örtülü ve açık destek veren emperyalizmin kanlı yüzünü bir kez daha deşifre etti. Batının sadece kirli yüzü değil doğasındaki küfrü de bir kez daha ortaya çıktı. Bunlar Sisi sever… Bunlar kan içici vampirler.
Bunlar tüm değerlerimize savaş açan kapitalist cinayet şebekesi. Hepsini kınıyor, lanetliyoruz. Sahte demokrasileri de, insan hakları anlayışları da yere batsın…Yok onlara bir çağrımız, yok onlardan bir beklentimiz."
 
"İSLAM ALEMİ SUSMA, ZULME ORTAK OLMA"
 
İslam Coğrafyasına da seslenen Ergen, sessiz kalmayı zulme ortak olmak şeklinde değerlendirdi. Yalçın, "İran, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Körfezin baronları ve tüm Ortadoğu ülkeleri bu zulme seyirci kalırsa 3 maymunu oynamaya devam ederse tarih bunu da affetmeyecektir. İnsanlık affetmeyecektir. Vicdanlar affetmeyecektir. Ve Buradan son kararı verecek Mısır müftüsüne sesleniyorum: Ey Müftü! Hukuki, insani, ahlaki ve vicdani olmayan bu kararı onaylama. Darbecilerin suçuna ortak olma. Zulme geçit verme. Aksi halde vicdan azabından kurtulamayacaksın. Vicdan azabından kurtulsan Allah’ın gazabından kurtulamayacaksın. Mahkeme-i Kübra’da hesabını vereceksin. Kararı onaylarsan 800 bine aşkın üyemizle birlikte iki elimiz yakanda olacaktır" dedi.
 
"ZULME ORTAK OLANLARI ASLA AFFETMEYECEĞİZ"
 
"Mısır’da zulüm kol geziyor, BM yine yan çiziyor. Mısır’da darbe olmasaydı, Suriye’de devrim tamamlansaydı, azgın İsrail bu kadar rahat katliam yapamayacaktı. Ama BM darbeciye darbeci, diktatöre diktatör diyemediği gibi her defasında onların değirmenine su taşıdı. İki yüzlü davranışıyla BM bu coğrafyaya zarar verdi, mazlum halkların ahını aldı. Mısır, İsrail’e yandaş, Suriye küresel emperyalizme sırdaş oldu. Mısır Gazze’nin can damarlarını tıkadı, Suriye Filistin mülteci kamplarını bombalayarak katliamlara ortak oldu. Bu zulmün bir eseri de BM’dir. Sizi de asla affetmeyeceğiz! İnsanlığa yine ihanet ettiniz" şeklinde konuştu.
 
"AYAĞA KALK EY ÜMMET"
 
Mısır halkının tüm zorbalıklara rağmen direnişten hiç vazgeçmediğini ifade eden Ergen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:  Onlar direnerek hepimizin onuruna sahip çıktı. Peki biz ne yapıyoruz…
Ey İnsanlık…
Ey Ümmet!
Yeter artık ayağa kalk ve kardeşlerine sahip çık.
Siyonistlere, emperyalistlere, diktatörlere, darbecilere dur deme vaktidir.Bizim için, Ümmet için direnen kardeşlerimizin yanında, kapitalist barbarların karşısında durma vaktidir.
Batı’dan medet umma devri bitmiştir.
BM’den adalet bekleme devri kapanmıştır.
Diktatörlerden aman bekleme devri sona ermiştir.
 Gün bugündür!
 
İnsanlık öyle ses vermeli ki utanç verici, insanlık dışı, insanlık ayıbı karar kaldırılsın. Hukuki ölçütü olmayan insanlık kriterlerine uymayan, İslami hükümlerle bağdaşmayan bu karar iptal edilsin.Şikayet etmeyeceğiz, ayağa kalkacağız, kardeşlerimiz özgür kalana kadar da oturmayacağız.
 
Mısır, Gazze, Suriye, Irak, Arakan, Bangladeş, Doğu Türkistan başta olmak üzere emperyalizm tarafından sömürülen ne kadar ülke varsa özgür kalıncaya kadar mücadele edeceğiz. Mahkemelerde hesap verenler Mursi’ler değil Sisiler, Esed’ler ve onların küresel ortakları olana kadar vazgeçmeyeceğiz.Son sözümüz şudur; Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor,  silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz.
 
Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi'nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır.Selam olsun demokrasi, özgürlük, insanlık ve yaşam mücadelesi verenlere. Selam olsun mazluma mağdura sahip çıkanlara. "
18 Mayıs 2015 Pazartesi, 16:22
1728 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Ergen Katillerin Verdiği Kararı Tanımıyoruz