532 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Memur Sen Konfederasyonu Engelliler Komisyonu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında program düzenlendi. 
 
Programa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Vedat Demiral, Zeki Ulufer, Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. 
 
Özel Eğitim Meslek Lisesi Öğrencilerinin Koreografi ile İstiklal Marşı okundu. Kuranı Kerim Tilaveti ile devam eden programda, Sinevizyon ve Halkoyunları gösterileri, Şehit Musa Yılmaz İlkokulu Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı gösteri sergilendi.
 
Etkinlikte ayrıca, Yukarı Şehir Tiyatro Derneği tiyatro ekibi tarafından Gölgem Ol adlı oyun sahnelendi.
 
KIRÇIL; "TEK BİR ENGELLİ KARDEŞİMİZ KENDİNİ DIŞLANMIŞ HİSSETMEMELİ"
 
Programda konuşan, Memur Sen Konfederasyonu Memur Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Engin Kırçıl, "Fiziki engel değil asıl kalplerdeki, zihinlerdeki engeller sorun olduğunu her fırsatta anlatacak ve her fırsatta hatırlatacağız. Tek bir engelli kardeşimiz kendisini dışlanmış hissederse, kendisini çaresiz hissederse bunun vebali bizler olmak üzere tüm insanlığın üzerinedir. Bu konuda herkes sorumluluk sahibidir." dedi. 
 
BAHŞİ: "BEN DE ÖZEL İNSAN ABİSİYİM"
 
Memur Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, "Ben de bir özel insanın, bir güzel insanın abisiyim. Kardeşim Mikail aramızda. Mikail down sendromlu kardeşim. Bu yıl Ağustos ayında annemizi kaybettik. Bazı anneler dua ederken 'Ya Rabbi bize evlat acısı gösterme' derler. Özel evladı olan anneler de evlatlarından önce ölmek istemezler. Annem hep dua ederdi annem. Onu bize emanet etti. İnşallah bu emaneti en güzel şekilde korumaya ve onunla birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bu güzel programı hazırlayan engelliler komisyonumuza, salonumuza teşrif eden değerli konuklarımıza teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
 
DEMİRDAĞ: "ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN OLUŞTURMALIYIZ"
 
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, "Hepimiz hayatımızın herhangi bir döneminde çeşitli engellerle karşılaşabiliyoruz ve  her birimizde potansiyel  bir engelli olarak yaşamımızın bir döneminde olma ihtimali göz önünde bulundurarak mutlaka her zaman empati yapmamız lazım. Bütün mesele engelleri ortadan kaldırmak olmalı. Bunun için yaşam alanlarımızı engellilere uygun olarak tanzim edilmesi lazım. Biz de üniversitede engelsiz bir üniversite sloganıyla çıktık yola. Şuanda yüzde 100 olmasa bile yüzde 80'lere varan bir engelsiz ortamları oluşturduk. İlerleyen dönemlerde de bunu yüzde 100'e çıkarmayı düşünüyoruz. Şehrimizin bütün kurumlarının da aynı hassasiyeti gösterdiğine eminim. Engelsiz bir dünya umuduyla bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederim." dedi. 
 
Rıza Günaydınoğlu'nun müzik dinletisi ile devam eden program, hediye ve plaket takdimi ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 
03 Aralık 2019 Salı, 17:16
532 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI