274 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Engelli Vatandaşlar Doyasıya Eğlendi
Engelli Vatandaşlar Doyasıya Eğlendi
Elazığlı iş adamı Ayhan Dayı ve Elazığ Basın Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca'nın girişimleri ve katkıları ile engelli vatandaşlara yönelik konser programı düzenlendi.
 
Valilik binası önündeki festival alanında gerçekleştirilen programda ünlü sanatçı Emrah Güllü, sevilen şarkıları engelliler için seslendirdi. 
 
Programa Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
KOCA; "ENGELLİLERİMİZİ HER GÜN HATIRLAMALIYIZ"
 
Programın açılışında konuşan Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, engellilerin sadece 3 Aralık'ta değil, her gün hatırlanması gerektiğini belirterek, "Engelli kardeşlerimizin farkında ve bizler için özel olduğunu, her daim yaşatmak ve yaşamak adına bu tür etkinliklerin yapılacağını umuyorum. Bu vesile ile Sayın Belediye Başkanımız ve Sayın Valimizin nezdinde bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Engelli kardeşlerimi yürekten öpüyorum. Engelli aileleri de kutluyorum. Çünkü onlar da bizim için özel." diye konuştu.
 
ŞERİFOĞULLARI: "BU PROGRAM ÇOK DAHA ANLAMLI VE KIYMETLİ"
 
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise yaptığı konuşmada, "3 Aralık Dünya Engelliler gününde birçok etkinlikte sizlerle bir araya geldik. Ama bugünkü program çok daha anlamlı ve kıymetli. Sadece engellilerin 3 Aralık'ta hatırlanmaması gerektiğini, 365 gün engellilerle birlikte olabildiğimizi sizlere hissettirebilmek, sizlerin yanında olduğumuzu vurgulayabilme adına çok güzel bir program tertiplendi. Biz yöneticilere düşen en önemli görev, sizlerin her daim yanında olabilmek ve sizlerin hayatlarını kolaylaştırabilmek. Bunun için çalışıyoruz. Allah'ın izni ile her daim sizlerin yanında olacağız. Elazığ Belediyesi olarak Engelsiz yaşam Merkezini çok kısa bir süre sonra hizmetinize sunacağız." ifadelerine yer verdi. 
 
VALİ KALDIRIM: "ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR PROGRAM"
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, konuşmasında, "Bugün özel bir gün. Sizin gibi özellikli insanların anıldığı, hatırlandığı, farkındalık oluşturulduğu bir gün. Dolayısıyla sadece bir güne sığdırılacak kadar ve bir günde anılacak kadar ehemmiyetsiz bir konu değil. Gerçekten çok önemli, çok ehemmiyetli bir konu. 3 Aralık'ta farklı etkinlikler yapıldı. Ama en anlamlı programın bugün yapıldığını düşünüyorum. Zira yapılan programlar belli bir formatı aşamıyor. Ama bu programda biraz farklılık oluşturmuşlar. Özellikle işadamının katkısı kıymetli. Bence çok iyi düşünülmüş bir program. Bu açıdan programın fikir babası olan Nafiz Beyi tebrik ediyorum. Buna destek veren Belediye başkanımıza ve Ayhan beye teşekkür ediyorum" diye konuştu.  
Konuşmaların ardından sahne alan sanatçı Emrah Güllü, sevilen eserlerini seslendirdi. Engelli vatandaşlar da sanatçıya eşlik ederek gönüllerince eğlendi. 
 
 
 
08 Aralık 2019 Pazar, 13:37
274 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Engelli Vatandaşlar Doyasıya Eğlendi