1212 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
EMEKLİLER OLARAK TALEPLERİMİZ.
EMEKLİLER OLARAK TALEPLERİMİZ
1- ÇALIŞANLAR İLE EMEKLİLER ARASINDAKİ ÜCRET UÇURUMUNUN GİDERİLMESİ, ÇALIŞANLARA YAPILAN ÜCRET ARTIŞLARININ EMEKLİLERE DE ÂYNEN YANSITILMASI 
           
           2-MEMURLARA UYGULANAN SÖZLEŞME ARTIŞLARI EMEKLİ SANDIĞINDAN EMEKLİ MEMURA UYGULANIRKEN İŞÇİ VE BAĞ-KUR EMEKLİSİNE SADECE TÜFE VERİLMEKTEDİR. BU FARKLI UYGULAMALARI GİDERECEK BİR DÜZENLEME TALEP EDİYORUZ. 
 
MAAŞ ARTIŞLARI; DEVLET MEMURUNA UYGULANAN, KATSAYI VE GÖSTERGE SİSTEMİNE GÖRE VEYA TÜFE+MİLLİ GELİRDEN REFAH PAYI VERİLMELİDİR (MEMUR, İŞÇİ, BAĞ-KUR EMEKLİSİ AYRIMI OLMAMALI) 
       
        3- YENİ BİR İNTİBAK YASASI ÇIKARTILMASI (TÜM EMEKLİLERİ KAPSAYAN) BURDA 5000 PİRİM GÜNÜ KARŞILIĞININ TABAN AYLIK OLARAK BELİRLENMESİ VE BU AYLIĞIN DEVLET İSTATİSTİK KURUMUNUN BELİRLEMİŞ OLDUĞU AÇLIK SINIRI GELİRİNİN ALTINDA KALMAMASI KALAN PRİM GÜNLERİ DE AYNI DONELERLE DEĞERLENDİRİLEREK ABO'NI BELİRLENMELİ, BU ŞEKİLDE EMEKLİLER ARASINDA HİZMET VE  PRİME DAYALI STANDART BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI. 
 
(ÇÜNKÜ ŞU ANDA 25YIL BİR FİİL HİZMET AYNI PRİMLE 90 LI YILLARDA EMEKLİ OLANLA 2014-  2016 YILI EMELİ OLANLAR ARASINDA 1000 - 1200 TL FARK OLUŞMUŞTUR BU TAVANDA TABANDA İSE AYLILIKLAR 800 TL’YE KADAR DÜŞMÜŞTÜR. 
       
        4- SAĞLIK GİBİ ANAYASAL HAK OLAN BİR ALANDA KATKI PAYLARININ KALDIRILMASI, ÇÜNKÜ SAĞLIK HİZMETİ DAHA ÇOK YAŞLILIKTA ALINAN BİR HİZMETTİR. 
 
b. İLAÇLARDAKİ EMSAL  İLAÇ UYGULAMASININ KALDIRILARAK DOKTORUN YAZIĞI İLAÇ FARK ALINMADAN VERİLMESİ. 
 
c. ÖZEL HASTAHANELERİN  %200 LÜK FARK ALINMASININ TEKRAR DEĞERLENDİRİLMESİ 
d. DEVLET VE ÜNİVERSİTE HASTA HANELERİN TEŞHİS, TEDAVİ VE AMELİYAT RANDEVULARININ DAHA KISA OLMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEME VE ÇALIŞMALARIN YAPILMASI. 
e. BU KATKILAR %70 AÇLIK SINIRI ALTINDA EMEKLİ AYLIĞI ALAN VE ZOR ŞARTLARDA YAŞAM SÜRDÜREN EMELİLERİMİZİ YAŞAMLARINI DAHADA ZORLAŞTIRMAKTA. 
       
5- EMEKLİLERE AVRUPA ÜLKELERİNDE OLDUĞU GİBİ SENDİKALAŞMA HAKKININ VERİLMESİ, BU HUSUSTA ACİLEN YASAL DÜZENLEMELER YAPILMASI (ANAYASANIN İLGİLİ MADDESİNİN DÜZENLENMESİ) 
6- EMEKLİLERİMİZE EKONOMİK, KÜLTÜREL VE SOSYAL OLANAKLAR SUNMAK, HAK ETTİKLERİ ONURLU YAŞAMI SAĞLAMAK SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI GEREĞİ İKTİDARLARIN EN ÖNEMLİ, GÖREVİDİR. 
SAYGILARIMIZLA  
 
Yönetim Kurulu Adına 
 Mehmet KAYABAŞ
Dernek Başkan 
 
01 Nisan 2017 Cumartesi, 09:32
1212 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
EMEKLİLER OLARAK TALEPLERİMİZ