341 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELEKTRİKTE AVANTAJLI YAPILANDIRMA 31 EKİM’DE SONA ERİYOR
ELEKTRİKTE AVANTAJLI YAPILANDIRMA 31 EKİM’DE SONA ERİYOR
Yoğun istek üzerine borç yapılandırma kampanyasınıuzatan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., kampanyadanhala yararlanamayan müşterilerini 31 Ekim tarihine  kadar müşteri merkezlerine başvurmaları yönünde bilgilendirdi.
 
Elektrik dağıtım sektöründe müşteri memnuniyeti esasıylaBingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 932 bin aboneyehizmet veren Fırat EDAŞ; sağladığıborç yapılandırma fırsatı ilemesken, tarımsal sulama ve ticarethane tarife grubuna dâhil tüm abonelerinin geçmişten gelen borçlarına ödemekolaylığı sunuyor.Yoğun talep üzerine 31 Ekim’e uzatılan kampanya dahilinde2017 ve öncesi yıllara ait, icra ve dava aşamasında elektrik borcu olan tüm müşteriler bu fırsattan yararlanabiliyor.
Borç yapılandırma fırsatı kapsamında müşterilere, borcunu taksitlendirme ve gecikme faizi silme imkânı da sağlanıyor. Kampanyaya başvuran müşteriler, elektrik borcunun anaparasını peşin ödemesi halinde gecikme faizinde yüzde 100’e varan indirimden faydalanabilecek. Tamamını peşin ödeyemeyen müşteriler ise 12 aya varan taksitlendirme fırsatına sahip olacak. 
Kampanyaya başvurarak taksitlendirme fırsatından yararlanan müşterilerine hatırlatma yapan Fırat EDAŞ, protokolün bozulmaması adına taksitlerin ihmal edilmeden zamanında ödenmesinin önemli olduğuna işaret etti. Aksi takdirde yapılan protokolün geçerliliğini yitireceği ifade edildi. 
 
Şirket tarafından yapılan açıklamada kampanyanın 31 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai bitiminde sona ereceği, hiçbir şekilde uzatılmayacağı ve tekrar edilmeyeceği vurgulandı. 
 
Kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin belirlenen tarihe kadar Fırat EDAŞ’ın Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerindeki müşteri merkezlerine başvurmaları gerektiğine dikkat çekildi. 
 
04 Ekim 2018 Perşembe, 11:28
341 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
ELEKTRİKTE AVANTAJLI YAPILANDIRMA 31 EKİM’DE SONA ERİYOR