4577 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ELAZIĞSPOR FIFA’LIK OLDU
ELAZIĞSPOR FIFA’LIK OLDU
Elazığspor’a FIFA’dan şok. Elazığspor Kulübü Deniz Yılmaz’ın Trabzonspor Kulübüne satışından dolayı yetiştirme bedelini Almanya’nın Mainz Kulübüne ödemediği için Mainz kulübü Elazığsporu FIFA’ya verdi…
FIFA Elazığspor Kulübüne para cezası ile birlikte süre verdi.
 
Elazığspor’un başı FIFA ile dertte. FIFA, Elazığspor Kulübünü Almanya’nın Mainz Kulübüne 303 000 bin Euro para ödemeye mahkûm etti.Deniz Yılmaz’ın Trabzonspor’a gerçekleşen transferinde Elazığspor Kulübünün Mainz Kulübü ile yaptığı sözleşmeye uymadığı öğrenildi. 
 
Konu ile ilgili olarak Almanya’nın Mainz Kulübü bugün resmi sitesinden bir açıklama yaptı. 
Yapılan açıklamaya göre Deniz Yılmaz’ın Trabzonspor’a gerçekleşen transferinde yetiştirme bedelinin Mainz Kulübüne ödenmediği ifade edildi.
 
 Elazığspor’un Deniz Yılmaz’ın yetiştirme bedelini Mainz Kulübüne ödememesinin ardından Alman Kulübünün FIFA’ya başvurduğu öğrenildi.
 
FIFA ise yaptığı araştırmaların ardından Elazığspor’un sözleşme kuralarına uymadığını belirledi ve Elazığspor’u 303 000 Bin Euro ödemeye mahkûm etti.Elazığspor Kulübünün 30 gün içinde bu ödemeyi direk FIFA’nın hesabına havale etmesi gerekiyor. 
 
Eğer 30 gün içinde bu ödeme yapılmazsa Elazığspor Kulübü FIFA Disiplin Kuruluna Sevk edilecek. 
Elazığspor’un Disiplin Kuruluna Sevk edildikten sonra itiraz ve savunma hakkının olduğu yapılan açıklamada belirtilirken, Elazığspor’un davayı kazanmasının çok zor olduğu öğrenildi.
 
17 Haziran 2015 Çarşamba, 20:26
4577 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞSPOR FIFA’LIK OLDU