01 Haziran 2018 Cuma, 877 kişi okudu
Murat Ünal
ELAZIĞSPOR
 
En son, O ulusal basın ve medyanın gündeminde günlerce kalan olaylı Malatyaspor-Elazığspor deplasman maçına gitmiştim.
 
Kale arkası bize ayrılmış,maç güzel,güzel devam ederken,birden bire kıyamet kopmuş,bizim bulunduğumuz Elazığ seyircisine ayrılan kale arkası yarı yarıya boşalıp bir kısım arkadaşlar sahaya,bir kaç arkadaşta Malatyalıların bulunduğu maraton tribününe cihat etmiş idi.
 
Kale direkleri sökülmüş,polisin kafası yarılmış,maraton yarı yarıya 1-2 arkadaş tarafından ayakkabı elde boşaltılmış,tam bir zafer kazanılmıştı.
 
Tabi kale arkasında mahsur kalan bizim, mancınıklarla dışarıdan atılan taşlar ile kafayı kırmamak için domuz topu bir vaziyette can korkusu ile 1 saati aşkın bir süre statta mahsur kalmamız ve Elazığ'a sağ salim dönmenin mutluluğu ile artık maç yok diyerek tövbe etmeyip sabır diyerek maça gitmeme kararı vermiştim.
 
Uzunca bir süre futbol oynamış,bugünkü stadın bulunduğu o balçık sahada rahmetli Okul müdürümüz Muhittin İspir nezaretinde kondisyon çalışması yaparken sancılanıp acil apandisit ameliyatı olmam ile ailemin baskısı ile futbolu bırakmıştım.
 
Malatya da ki taş yağmuru da seyircilik dönemini bitirmişti.
 
Elazığspor hakkında Elazığ belediyesi ve Elazığspor arasındaki yasak aşk başlıklı bir yazı yazmış,bu gün yaşanan sıkıntıları önceden bire bir tahmin etmiş idim.
 
Elazığspor basın sözcüsü tarafından yazımdan ötürü saygısızca hedefe oturtulmuş,polemik sevmediğim için medeni bir şekilde yine köşemde gerekli cevabı vermiş ve konuyu kapatmıştım.
 
Bu yazım ile Elazığ spor hakkında yazı yazma dönemini de kapatıyorum.
 
Sorular sorarak kapatma kanaatimce çok güzel olacak.
 
Cevaplaması çok kolay basit sorular olacak.
 
Sayın Sedat KARATAŞ aileni tanıyorum,yakın akrabaların içinde dostlarım var,Elazığspor başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği ünvanlarına muhtaç biri değilsin,ticari hayatın maddi olarak kimseye muhtaç değil,kendi ayakları üzerinde durabilen bir aileden geliyorsun.
 
Sorum Şu; Belediye de Elazığspor adına bağış olarak toplanan imardaki paraların akıbetini hiç sorguladınız mı?
 
Kulüp ile aranızda borç alacak ilişkisi bulunmadığını söylüyorsun,Kulüp hesapları ibra edilir iken yerinize getirilen! 3 günlük kukla başkana kulübü nasıl teslim ettiniz.
 
Sayın Valimize soruyoruz;
 
Sayın Valim,Dernekler yasasına tabi olan Elazığspor hesapları ve Elazığspor adına toplanan bağışların kimlerin üzerinde ve Kulüp hesaplarında olup olmadığını araştırdınız mı?
 
Sayın Savcılarımıza ve MASAK yetkililerine soruyoruz,Elazığ Belediye meclisi üyelerinin Mal varlıklarındaki artış ve hesap hareketlerini incelemeye aldınız mı?
 
Sorulacak daha çok soru var,önemli bulduğum soruları sorarak yazımı sonlandırıyorum,Elzığspor hakkında yazacağım son yazım galiba bu olacak.
 
Sorduğum sorulardan dolayı Mahkeme yolu açık,dileyen mahkemeye verebilir,diğer yazılarımda olduğu gibi,ben her şeye açık biriyim,yeter ki temiz toplum oluşsun ,Elazığspor bu sıkıntılı yönetim anlayışından kurtulsun biz her türlü bedeli ödemeye hazırız.
Okuyucu Yorumları
Haberler