529 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Elazığlı Genç Oyuncu Kuşatma'da Rol Aldı
Elazığlı Genç Oyuncu Kuşatmada Rol Aldı
Elazığlı oyuncu Kayhan Yersiz, 4 Ekim'de vizyona girecek olan "Kuşatma - 7 Uyuyanlar" sinema filminde rol aldı. 
 
Müzisyen ve edebiyatçı Sanatçı Ahmet Şafak'ın senaryosunu kaleme aldığı ve başrolünü üstlendiği "Kuşatma - 7 Uyuyanlar" sinema filmi, 4 Ekim’de Türkiye, Kıbrıs, Avrupa ve Azerbaycan’da gösterime girecek.
 
Tarsus’ta çekimleri gerçekleştirilen filmde Fulden Akyürek, Özcan Varaylı, Aslı Atıl, Sefa Sezgin, Çağatay Akman, Mehmet Tokat, Can Beslen ve Eda Etike'nin yanı sıra Elazığlı oyuncu Kayhan Yersiz ve çok sayıda oyuncu rol alıyor. 
 
Filmin aksiyon ve çatışma sahneleri, izleyenler için şimdiden merak konusu oldu.
 
4 EKİM'DE SİNEMALARDA
 
Filmiyle ilgili olarak Sanatçı Ahmet Şafak, sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Artık sinemada biz de varız. Taklit Hollywood hikayeleriyle değil yüzde yüz milli, Türk milletinin derin ruhunu anlatan Kuşatma ile 4 Ekim'de hep birlikte sinemalardayız.” ifadelerine yer verdi. 
 
FİLMİN KONUSU
 
Filmde rol alan Elazığlı genç oyuncu Kayhan Yersiz, filmin konusuyla ilgili günışığı Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. 
Yersiz, özetle şu ifadelere yer verdi: "“Ajanlar ve teröristlere karşı kıyasıya bir vatan savunmasını konu alan filmde bir de yedi uyuyanlarla karşılaşılıyor. Filmdeki yedi uyuyanlar, vatan dara düştüğünde Türk milletinin her ferdinin, nasıl kahraman bir savaşçıya dönüşeceğinin göstergesi oluyor. Her şey Amerikalı "Blackwater" subayı Falcon’un Kerkük’e gelişiyle başladı. Türk İrtibat Timi subayı Turan’ı, bu mağrur ve istilacı askeri danışmana hak ettiği cezayı verdikten sonra ölümüne bir savaş bekliyordu. Ülkesinin varlığı yolunda her türlü cefayı göze alan Turan, kaos baronlarının büyük komplosuna karşı mücadele ederken, Yüz yıllık uykudan uyandırılan Nemesis terör örgütünün karşısına, derin milletin evlatları 'Yedi Uyuyanlar' çıkacaktı."
 
"BU FİLM PROJESİNDE YER ALMAK BENİM İÇİN BİR GURUR KAYNAĞI"
 
Oyuncu Kayhan Yersiz, kuşatma filminde rol aldığı için mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi: "1987 Elazığ doğumlu olan Makina teknikeriyim Uzun yıllar KKTC'de Güvenlik müdürlüğü yaptım 10 yıllık ferdi olarak bir boksörlük geçmişim mevcut. Oyunculukta yapmaktayım daha önce bir kaç projede de yer almıştım.  Şehrimi seviyorum memleketime aşığım. Bu mükemmel projede kendime yer bulduğum için hem şehrim adına hem de kendi adıma çok şanslı ve bahtiyarım..Yıllarca Aşk'ın ve Vatan'ın şarkılarını yüreğimize nakşederek söyleyen ses bayrağımız kıymetli hocam Ahmet Şafak'ın fikir babası olduğu ve başrol oynadığı bu film projesinde yer almak benim için bir gurur kaynağıdır. Filmimiz hepimizin filmi derin milletin beyaz perdeye yansıyışıdır..Bir Elazığlı olarak hem filmimize hem de bana şehrimin sahip çıkmasını istiyorum..4 ekimde bütün kıymetli aziz hemşehrilerimizi sinema salonlarına Kuşatma 7 Uyuyanları izlemeye davet ediyorum..Bize filmimizi tanıtma fırsatı veren değerli Günışığı gazetesinin kıymetli çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.  4 Ekim'de bütün sinema salonlarını kuşatma dileğiyle."
 
 
16 Eylül 2019 Pazartesi, 16:57
529 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Elazığlı Genç Oyuncu Kuşatmada Rol Aldı