01 Temmuz 2015 Çarşamba, 2334 kişi okudu
ELAZIĞLI BİR DÜNYA ŞAMPİYONU
Son zamanlarda her ne kadar Elazığ’ın gündemi siyaset dışına çıkamama olsa da Elazığlı olup iyi işler yapan insanlarda yok değil.
 
Dönemin Başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan zamanın birinde büyükşehirlere göçü engellememiz lazım, küçük şehirlerin büyümesi için demişti.
 
Hatta konuyla ilgili olarak dönemin Bakanları Taner Yıldız, Abdulkadir Aksu vs. birkaç yıl önce ilimize geldiklerinde vekillerimiz ve valimizin yanında ‘Elazığ’da istihdam yok bu şehir tepe aşağıya gitmeye devam ederse mecburen büyükşehirlere göç edeceğim’ dediğimde vekil ve valiye dönüp ‘çalışmıyor musunuz’ demişti Bakan.
 
Gel zaman git zaman yıllar geçti Elazığ bayır tepe aşağı gitmeye devam etti/ediyor.
 
Bir toplumun en zararlı göçü genç göçü vermektir.
 
Özellikle Elazığ’da siyasete yön verdiğini, değirmeni kendilerinin çevirdiğini düşünen kişiler kendilerini düşünmekten başka icraat yaptıklarını görmedim.
 
Bu şehirde ciddi anlamda kaliteli siyasetçilerimiz olsaydı ilk yapacakları iş bu şehirde vasıflı gençleri tutmak olurdu.
Bu şehirde bundan sonra çıkıp birileri sihirli değneklerini değdirip ne kadar değiştirirse değiştirsin ELAZIĞLI OLMAYAN GENÇSİZ BİR ELAZIĞ olacak bu memleket.
 
Özgüven eksiği olan memleketimizde üniversitesinden kamu dairesine, özel sermayesinden siyasetine çoğu kesim oturmadığı koltuktan düşme korkusuyla ya o koltuğa kendisi bile oturamayacak ya da oturduğu koltukta kendini düşünmekten koltuğunun hakkını veremeyecek.
 
Etrafınıza şöyle bir bakın Elazığ dışında okuyan üniversite öğrencilerimizin kaçı tekrardan Elazığ’a dönüp hizmet ediyor? Hadi bunları geçelim artık burada okuyan öğrencilerimizin kaçı Elazığ’da kalıyor?
 
İşin özü şu Elazığlı, Elazığ’da başarılı olamayacak noktaya geldi, Elazığ, Elazığ’dan yönetilemeyecek duruma geldi.
Bir gün bunların hesabı sorulacak demeyeceğim çünkü bu kadar zaman bu kadar yıllar heba oldu geri gelmeyecek.
 
Ama bir zaman gelecek tahtları yarıda kalacak, toplumun uyanışını hep beraber izleyecekler…
 
Ana konuya gelelim, diğer şehirler bakan, başbakan, cumhurbaşkanı çıkarırlarken imrenmemek elde değil tabi. 
Ancak Elazığlı olup spor dalında bizleri sevindiren Volkan Özbek diye birisi de var. 
 
Volkan Özbek; 1965 Elazığ doğumlu birisi.Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşıyor ama devamlı Türkiye’ye gidip geliyor aynı zamanda İstanbul'da da ikamet ediyor.
 
İlk profesyonel olarak 1991 Yılında Bursa’da yapılan Türkiye Seçmelerine katılarak 80 kg da Türkiye Şampiyonu olduktan sonra, 1997 senesinde İstanbul’da yapılmakta olan çiftlerde Dünya seçmelerine katılarak 1997 senesinde çiftlerde ülkemizi temsil etmek için 1’inci oldular ve sırasıyla:
 
1997 senesinde Slovakya’da Dünya 3’üncüsü
 
1998 senesinde İspanya’da Dünya 2’ncisi
 
1999 senesinde Sydney’de Dünya 4’üncüsü olmuşlardır.
 
Vücut Geliştirme sporunun yanı sıra aktif olarak da Kickbox da yapan Özbek, Elazığ’da da sporu geliştirmek adına birçok projesi bulunuyor, yakın zamanda Elazığ’da yapacağı şeyler hakkında da bilgi verecekmiş.
 
Teşekkürler Volkan Özbek…
 
Son sözümü Aşık Mahsuni Şerif’in şu dörtlüğü ile tamamlayalım…
 
Ben insanım benden başlar asalet
 
Asillere paydos beye nihayet
 
Şu insanlık derde girerse şayet
 
Ona yar olmaktan bıktım ise yuh…
 
 
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ELAZIĞLI BİR DÜNYA ŞAMPİYONU